If you are having trouble reading ePOSHTA, click here.
Якщо Ви маєте труднощі читати еПОШТУ, натисніть тут.

image

The dubious professionalism of the parliamentary TV channel

Телеканал “Рада” демонструє чудеса “проффесіоналізму”!

Throughout the 1.5 hour broadcast of the parliamentary ceremonial meeting marking the 20th anniversary of Independence the parliamentary TV channel did not show ANY!! wide shot of the session hall and no medium shot or close-up of the left side of the room. Viewers never saw a portrait of Tymoshenko in jail in the places of the deputies from BYuT and a portrait of Yuriy Lutsenko behind bars in the places of the deputies from OU-PSD. The directors of the parliamentary TV channel even moved the medium shot to the right so that the opposition would not be seen in the frame at all.
http://maidan.org.ua/2011/09/telekanal-rada-demonstruje-chudesa-proffesionalizmu/

Телеканал “Рада” демонструє чудеса “проффесіоналізму”! За 1,5 години трансляції урочистого засідання з нагоди 20-річчя Незалежності диво-канал не показав ЖОДНОГО!!!! загального плану сесійної зали і жодного середнього чи крупного плану лівої частини залу. Глядачі так і не побачили портрет Тимошенко за гратами на місцях депутатів від БЮТ та портрет Луценка за гратами на місцях депутатів від НУ-НС. Навіть середній план президії режисери Ради “зсунули” праворуч, аби опозиція не попала в кадр!
http://maidan.org.ua/2011/09/telekanal-rada-demonstruje-chudesa-proffesionalizmu/

September 6 вересня 2011
Vol.12 No. 21
People&Culture&Politics&Business

Know someone who'd like a trial copy of ePOSHTA? Send their e-mail address to:
subscription@eposhta.com
with "Subscription" in the subject line.

In this issue:
  Редакційна Сторінка
  Focus
  Фокус
  Viewpoint
  Незалежний Погляд
  Заклик до дії
  Events
Send information on social events, conferences, and employment to: events@eposhta.com at least two weeks before the event date. See the guidelines for submitting EVENT announcements.
Links to event postings
  Події
  Programs & Conferences
  Програми і Конференції
  Current Affairs
  Сучасні Пoдії
  Культура
  Ukraine & the World
  Україна і Світ
  Society
  А король таки голий!
  Відгук

Міжнародна ізоляція України грозить Януковичеві усуненням від влади TOP

image
ЧАУШЕСКУ?
Ні, ПРО ТАКОГО НЕ ЧУВ...

В українських ЗМІ без належної на те уваги промайнула згадка про серію домовленостей між потужним магнатом донецького розливу Рінатом Ахметовим і лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком. Вміщене повідомлення на цю тему (подається нижче - Ахметов пробує взяти під контроль Яценюка) акцентувало увагу виключно на усуненні лідера БЮТ Ю. Тимошенко з великої політики. Передовсім через її ув`язнення, а відтак можливе переформатування, а то й розпорошеність БЮТу. І тоді на опозиційному полі головним гравцем стане А. Яценюк.

Ось як, зокрема, «Українська правда» прокоментувала ці зустрічі: «Протягом минулого літа Ахметов і  Яценюк провели кілька зустрічей про співпрацю в рамках майбутньої парламентської кампанії. Факт цих зустрічей підтвердили відразу три джерела, які стверджують, що ініціатором переговорів виступав бізнесмен. За інформацією редакції, остання зустріч Ріната Ахметова з Арсенієм Яценюком відбулася вже після арешту Тимошенко – у середині серпня. Її організатором виступив Давид Жванія, якого пов'язують давні партнерські відносини з нинішнім керівником виборчого штабу "Фронту змін" - Миколою Мартиненком».

Промовистим є той факт, що мільярдер Рінат Ахметов (за останній рік його статки зросли з 5,2 млрд. до 16 млрд. дол.) уже нині шукає в кого б вкласти свої брудні гроші, думаючи про майбутні парламентські вибори-2012. Мета Ахметова: отримати певну кількість місць у новому парламенті для осіб із його оточення. І не тільки отримати, але й ними успішно лобіювати свої олігархічні інтереси.

Слід зазначити, що досі цей багатій розкладав яйця у перевиборчі кошики майже всіх політичних сил. Про всяк випадок. Однак незмінним залишалося проходження наближених до нього осіб у ВР через список ПРУ (Партії реґіонів України). Однак не в 2012 році. Чому? Бо ситуація навколо ПРУ кардинально погіршилася.

Передовсім перемовини найбагатшого олігарха з А. Яценюком вказують на те, що перший щораз більше дистансіонується від так званого Президента України В. Януковича. Вірогідно, Р. Ахметов є першим олігархічним щуром, який утікає з приреченого на затоплення корабля під назвою «Партія регіонів» .

Можна припускати, що Р. Ахметов найкритичніше з усіх олігархів оцінює ситуацію у правлячій партії: катастрофічне падіння довіри українського виборця до найвищої посадової особи України В. Януковича, тим паче - на фоні не менше катастрофічного зниження рейтинґу ПРУ. Саме поодинокі й більш-менш масові протести проти влади на Донеччині, історичній батьківщині В. Януковича та контрольваної ним партії, вказують на похмурі перспективи ПРУ. Мабуть, Ахметов розуміє, що  рано чи пізно все може трагічно закінчитися для існуючого режиму донецької бандократії.

Варто наголосити на тому, що ринки збуту імперії цього олігарха здебільшого знаходиться в Західній Європі, а тому він найбільше зацікавлений не тільки в добросусідських відносинах із країнами Заходу, але й у євроінтеґрації України. Саме цим можна пояснити те, чому цей типово донецький олігарх (за кривавим способом нагромадження своїх статків) виявився найбільше прозахідним із усієї обойми донецьких паханів.

Утім, міжнародна ізоляція України, яка гряде вслід за оголошенням судового вироку Ю. Тимошенко, найдужче вдарить саме по його промисловій імперії. І це не може його не турбувати.

Ніби ставленик донецької мафії В. Янукович убезпечив своє життя, збільшуючи власну охорону до неймовірних розмірів, оснащуючи її надпотужною й надсучасною технікою. Окрім того, про його безпеку дбають також понад 20 тисяч есбеушників. Однак  він безсилий перед «випадковими» самогубствами на кшталт Г. Кирпи чи Ю. Кравченка або, наприклад, перед «нещасним випадком» на полюванні, як це сталося з покійним Є. Кушнарьовим.  Бо все, що не під силу опозиції чи пересічному громадянинові, доступне всесильному на бабло олігархатові.

Принагідно хочеться згадати один цікавий епізод із відносин між В. Януковичем і Р. Ахметовим. Якось так званий Президент України зібрав олігархів, щоб вони роздобрилися на певні проекти. Усі олігархи погодилися, проти був лише Р. Ахметов. Тут В. Янукович нагадав йому про ув`язненого в Росії за норовливість Д. Ходорковського.  Відповідь Р. Ахметова була: «А ти не забувай про долю президента Кеннеді».

Однак покладати надії на побудову олгархами в Україні правової держави не слід.  Бо олігархи України – інтернаціональне перекотиполе, без жодної прив`язаності до України, часто вороже наставлені до українства. Бо олігархи України – паразитичного походження. Бо олігархи України – кримінально-мафіозного походження.

За двадцять років існування України як держави кримінально-клановий олігархат виключно працював на власне збагачення, всілякими способами уникаючи сплати податків у державну скарбницю. Водночас поповнював офшорні зони вивезеними з України мільярдами, вкраденими в обездоленого люду. Кримінально-клановий олігархат не модернізував жодного з українських промислових комплексів, виконуючи суто колонізаторську функцію. Кримінально-клановий олігархат вивозив і далі вивозить український капітал за границю, скуповуючи по багатьох країнах світу промислові об`єкти, нерухомість тощо. 

І найголовніше: кримінально-клановий олігархат остаточно перебирає в Україні владу. При теперішньому розкладові політичних сил наступний президент України може бути не тільки безпосереднім ставлеником олігархату, але й повністю йому підконтрольним. Отже без знищення всесильності олігархічних кланів, встановлення над ними контролю з боку держави Україна як правова держава не відбудеться.

Однак про перспективи головного пахана. Спроби Ахметова встановити контроль над Яценюком є свідченням того, що час Віктора Януковича добігає до свого логічного завершення. Не розуміє цього тільки знахабнілий від владної вседозволеності головний донецький пахан*, тобто так званий Президент України.

Редакція еПОШТИ

У кримінальній лексиці:
*Пахан – почесний злодій старшого віку або ватажок злочинного угрупування.


Every fourth family lives in poverty TOP

http://www.unian.net/eng/news/news-454389.html

Earnings of working Ukrainians make up only 54% of the household’s aggregate  resources, a research of the standard of living of different social categories of the  Ukrainian population in 2010 conducted by the State Statistics Committee found according to KyivWeekly. 

Every fourth family in Ukraine lives in the state of poverty regardless of whether  their members are employed or not. More than half of the family incomes are spent on food and the share of fatty foods is on the rise. Expenses on alcohol and cigarettes have not dropped despite the multiple hikes in their prices. Meanwhile,  salaries ensure only half of family budgets, the Stats report reads.  According to the report, the share of the population earning average incomes lower than the annual subsistence level in 2010 increased by 6% compared to 2009 to 22% and this is on the backdrop that 40% of Ukrainians whose incomes are below the subsistence level have jobs.

The research factors in the findings of a survey by the Ptukha Institute of  Demographics and Social Research under the National Academy of Sciences of Ukraine, according to which last year nearly 10,7 mn people or 3.5 households (24.1%) were living in poverty.

Demjanuk’s trial was an illegal political showcase so Germany could minimize its guilt for the Holocaust TOP

Speech by Dr. Ulrich Busch, John Demjanjuk’s lawyer at Ukrainian World Congress - Human Rights - Kyiv 20.8.11

So now in 2011 we know that:

Moscow had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

The United States had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

Israel had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

Poland had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible.
The question is, why did Germany put John on trial. The answer is easy: The trial was an illegal political show case. Germany looked for a chance, to show the world, that not alone Germans are guilty of the Holocaust.

Ladies and Gentlemen,

My English is not very good. But I presume, that my English is still better than your good German. So I decided, not to torture you with my good German, but to bother you with my bad English.You are lucky, that I do not try my Ukrainian. It would be a poor speech:

Shcho, Shcho? Ya ne rosomiyu. Djakuyu.  Do pobachynja.

Thank you very much for your inivitation and the opportunity, to talk about John Demjanjuk and the trial against him in Munich, Germany.

The trial has a very long history of 35 years of legal struggles against unfair and made up accusations, false and faked evidence, lying witnesses and corrupt prosecutors and judges. The fight began in 1976 and is still not finished in 2011, the year, John had to celebrate his 91 birthday in a cell in the Munich prison, where the mass murderer Hitler was sitting in the 1920ies.

Not only these 35 years were terrible for John; his whole life is a human tragedy, a nightmare.

Holodomor, World War II, Red Army soldier, serious war injuries, POW in a Nazi POW camp, loss of US citizenship, extradition to Israel, death sentence in Jerusalem, seven and a half years in prison, 5 years in a death cell, deportation to Germany, trial in Germany, two years in a German prison.

Each of these events means massive illegal and inhuman treatment.

For example: John was 12, when he was starving from a hunger, created by the Stalin artificial food shortage in Ukraine through the time of Holodomor, 1932-33.

About 8 million Ukrainians died from starvation, killed by the mass murderer Stalin. As a child, John experienced the cruelty of the misuse of state and police power, living in fear of his life and between mountains of dead bodies around him.

Or: In the German POW camps for Red Army soldiers 3.5 million men out of 5.3 million died from starvation, cannibalism and epidemics. More than a million victims were Ukrainians. The POW camps were nothing else than death camps, the Red Army soldiers were criminals in the eyes of the SS and "Wehrmacht", the Germany Army.

The latest inhuman treatment was John's deportation to Germany and the trial in Munich.

Deportation was chosen by the United States and Germany to avoid the principle of double jeopardy. An extradition, the legal way, was forbidden by Israeli, German and American law. Only the illegal deportation under the avoidance of extradition opened the possibility to reopen the Israeli trial and to overrule the decision of the Supreme Court of Israel, to aquit John from all charges and to dismiss the case concerning Sobibor.

The deportation itself was already the conviction in Germany: John has to stay in Germany until death under complete isolation and welfare conditions. He has no right to and no way of returning to his wife and children. For John there is no difference between a room in a nursing home and a prison cell. The deportation destroyed his life completely. John's legal situation after the deportation was already punishment for life, before the trial started or ended. Punished, if guilty or not.

Germany against John Demjanjuk: an unfair and inhuman trial of the German Government against an innocent man in his 90ies.

Why?

Let's go to Moscow, back in 1979.

It was the KGB, who offered copies of so called evidence, which was produced in secret trials and under torture of their victims. The "Dienstausweis Nr. 1393", (service card), was declared a fake of the KGB by the world's most famous expert, Dr. Grant. The German head office for criminal research, "Bundeskriminalamt", estimated the service card as a very simple falsification of the KGB. We all know, that the Soviet law and court system and all the KGB activities were never intended to achieve justice, they only served and supported the ruling dictator and mass murderer Stalin and his successors. The prosecutors and courts were political instruments, used to liquidate opponents and the freedom of people in the subjugated satellite states like Ukraine.

Let's go to Jerusalem, back in 1986 - 1993.

What do you think is the most remarkable event in the Israel trial against John Demjanjuk? I am sure, you will all say the acquittal of John by the Supreme Court from being Ivan the Terrible. What a great court! Excellent judges!

For me the most remarkable event in Israel was the death sentence of the District Court against an innocent man. This result clearly shows evidence of the weakness, of the mistakes and errors of human court systems and their judges.I contradict: For me the most remarkable event in Israel was the death sentence of the District Court against an innocent man. This result clearly shows evidence of the weakness, of the mistakes and errors of human court systems and their judges. The judges in Israel wanted to believe in the guilt of John as Ivan the Terrible. The world's mass media hysterically asked for a death sentence and there was only John, his son, his son in law and his lawyer, Sheftel, who believed in John's innocence. And there were these criminal and corrupt prosecutors, who fraudulently misled the American and Israeli courts. The Office of Special Investigation (OSI) from the US Department of Justice and the Israeli prosecutor withheld existing evidence, that John was not Ivan the Terrible. They wanted the death sentence against a man, from whom they definitely knew, the he was innocent and not Ivan Grosny.

And it worked. They got, what they strictly wanted, the death sentence, by withholding the so called Danilchenko Statements. Ignat Danilchenko was a Trawniki, who was forced by the Nazis to be a guard in Sobibor. After the war he was repatriated to the Soviet Union and convicted as a traitor of his Motherland to 25 years in the Gulag.

After the manipulation was discovered, after it was established, that there was more material in the archives of the Russian KGB, the defense was able to find 36 statements of Treblinka guards, that Ivan Marschenko and not John Demjanjuk, was Ivan Grosny. The discovery of the manipulation was the reason for finding so much exculpatory material in the Moscow archive, that John had to be acquitted from being Ivan the Terrible. But for 5 years there had been only an inch between John and the gallows.

At first I did not believe, what I had read in a memo of the well known Polish historian Jacek Wilczur, adressed to the director of the Main Commisssion for Nazi Crimes in Poland, Prof. Dr. Kakol, dated April 21, 1987. 

"On the 27. of March of this year (1987) I met Janusz Kobus from Rembertow by Warsaw. Kobus knew the SS guard team of Treblinka II very well. Among others, also Ivan the Terrible, with whom he drank Vodka and who once showed him - almost at the end of 1942 or beginning of 1943 - in a drunken condition, his SS Army card. Kobus states that he saw and could read the name Marczenko and the birth place, Dniepropietrowsk. Ivan the Terrible was supposed to have personally said to Kobus that his name is Marczenko. Kobus says that this Marczenko - Ivan the Terrible - was 185 cm tall with black hair and a yellowish face color.  ...

Kobus was sure that the photo of Ivan Demjanjuk, which I showed him and on which John Demjanjuk is shown in the court room in Jerusalem, does not show Ivan the Terrible.

In a telephone conversation on the 5. of April 1987 the prosecutor Michael Horovitz of the Israel General Prosecution explained to me that all the information which I received from Janusz Kobus ... could complicate the situation of the Israel prosecution (in the case against John Demjanjuk) and urgently asked me not to officially transfer this information to the prosecution or to disperse it in any other way. I obliged to follow this demand of the Israel prosecution."

This memo was hidden in a volume of 1,000 pages of Polish papers and it was pure luck, that I found it.

So now in 2011 we know that:

Moscow had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

The United States had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

Israel had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible:

Poland had all the evidence, that John was not Ivan the Terrible.

Four countries, four governments, that knew the truth about John, that knew, that he was innocent, kept silent, when John was sentenced to death, they hid the evidence of John's innocence.

 Now let's go to Munich.

In the first instance the trial lasted 93 days, beginning on Nov. 30. 2009 and ending on the 12. of May 2011. John was very ill the whole time, he suffered from gout, pre cancer, major back pain, heart and kidney problems and anxiety among others. In two years of imprisonment John was not living outside of the jail hospital or without pain.

The atmosphere in the court was full of pure hate against John and the defence. From the beginning John was a Nazi monster, a mass-murderer, the Ukrainian Hitler and Eichmann for the German media. The Simon Wiesenthal Center had placed John on top place of the most wanted Nazi criminals.

The Munich court delivered a political show trial, in which almost every human right of the European Convention was violated.

Some examples: Since John was never a German citizen, since Sobibor is in Poland (not on German territory), since the Jews, who were killed there, came from Holland and were not German citizens, Germany never had jurisdiction in the case. After the UN Resolution 3074 and International Law only Poland had jurisdiction in this case. Poland used this power of jurisdiction and started a case against John. With the decision of December 2007 the Polish prosecutors dropped the case with the final statement, that there is no existing evidence, that John committed any crime in Sobibor.

The German court had to respect this Polish decision according to Rule 54 of the Schengen Treaty. It ignored its duty.

The Ludwigsburg Special Forces for the  Persecution of Nazi Crimes already found out in 2003, that there is no evidence, that John ever committed a crime during Nazi time and during his time as a POW.

The court in Munich kept silent, although knowing the result of the Ludwigsburg investigation.

Germany aquitted many of the Nazis or did not prosecute them. One of the high ranking Nazis, the SS "Hauptsturmführer" Streibel, who was the leader of all Trawnikis, who were sent by him to the three death camps, Belzec, Sobibor and Treblinka, was aquitted by the Landgericht in Hamburg. With this decision Germany lost the right, to prosecute the simple Trawnikis, who Professor Christiaan F. Rüter from the Amsterdam University called the smallest of the small fish. 

Germany changed its whole traditional jurisdiction for a conviction of John. For 70 years it was agreed by all German prosecutors, courts and the government, that those helpers of the Nazis, who had no power of command, should not be prosecuted. Around 100.000 German helpers met these conditions and were granted amnesty. The only one, who did not get this amnesty, was the foreigner, John Demjanjuk.

For 70 years it was a main principle of German law that being present at a death camp, does not lead to a conviction of being an accessory to murder. This very important rule was changed only for John Demjanjuk and nobody else, by the Munich court.

It would take hours to give you a full review of all the violations of the law and human rights of John in Munich.

The court gave him a sentence of 5 years in prison, knowing, that John already served more than seven and a half years in Israel for Treblinka and Sobibor. Another fulminant violation of German law, because the court had to deduct the years in prison in Israel from the German 5 years.

I appealed the sentence on the same day John was convicted. The legal consequence is the suspension of the sentence, until the Supreme Court of Germany will decide about the appeal, which will happen approximately in 2012.

But at least, the court followed my demand to release John from jail. John is now a free man. The release from jail was a most important goal, the defence wanted to reach.

The release shows, that the Munich court is afraid, that its judgment will be lifted by the Supreme Court and that John will be acquitted from all charges by the "Bundesgerichtshof" in Karlsruhe.

The question is, why did Germany put John on trial. The answer is easy: The trial was an illegal political show case. Germany looked for a chance, to show the world, that not alone Germans are guilty of the Holocaust.

They wanted to send the message to the world, that without the help of 100,000 foreign helpers the Holocaust would have never happened. John Demjanjuk, a born Ukrainian, allegedly a member of the 5,000 Trawniki, who allegedly were all Ukrainians, was at the right time the scapegoat, to demonstrate, that Ukraine is as much responsible for the Holocaust as Germany, or even more responsible than Germany, because the sentence of 5 years against a 91 years old man for assumed crimes in 1943, more than 70 years back, is much stronger and brutal than the sentences against high ranking Nazi murderers in Germany in the last 70 years.

It will be the duty of the Ukrainian nation and the World Congress of Ukrainians, to watch the further development in the case against John and to take care, that Germany will not be released from its full responsibility for the Nazi crimes. 

Thank you for your attention.

Dr. Ulrich Busch

Ukrainian head of state among three most expensive presidents in the world TOP

image
Скарби Межигір'я

Gorshenin Weekly
August 22, 2011

The Ukrainian magazine Korrespondent has published a rating of the most expensive presidents.

Hence, in the category “the price of the head of state for his country's economy,” Ukrainian President Viktor Yanukovych left behind the leaders of the most developed European countries such as France and Germany. Only the presidents of the two superpowers – Russian and the USA – ranked higher than Yanukovych. Hence, only President Obama and Medvedev cost more than Yanukovych.

A day of work by the Ukrainian president costs the same amount as the average salary of 675 Ukrainians. This number is 1,275 for the US president and 977 for his Russian counterpart.

French President Nicolas Sarkozy is four times cheaper country than the Ukrainian president. German ChancelloAngela Merkel economy of her state the average salaries of 51 citizens.

Explaining the “Madness” of  “King” Viktor

TOP

Inform Newsletter, 5 September, 2011

Former US Ambassador to Ukraine William Taylor described the criminal prosecution of the opposition as a “bad precedent” and “madness.” Clearly exasperated, he told Radio Svoboda, Radio Liberty’s Ukrainian language service, “It’s hard to understand why criminal charges are brought against the political decisions of the previous administration” because it “is a very bad precedent for future governments.” This is because “The next government may start judging the current one.”

Of course it is pure “madness” if, as Western policymakers assume, the Viktor Yanukovych administration will agree to leave office upon losing an election. Another former US Ambassador, Steven Pifer, pointed out that Mr Yanukovych gained from democratic elections in 2010 when he came to power, so has “nothing to fear from democratic elections.”

This though, misunderstands the mind-set underpinning the decisions of the Yanukovych regime in five important ways.

First, the actions of the Yanukovych regime can only be understood as “madness” if the regime actually intends to give up power if defeated in elections. But, its past and present actions point to it never considering this option. After all, Mr Yanukovych has presided over four non-democratic elections as Donetsk Governor (1999, 2002), Prime Minister (the infamous 2004 elections) and President (2010). Wikileaks cables from US Embassies confirm that Mr Yanukovych continues to believe there was no election fraud and that he won the 2004 elections fair and square. Applying his twisted logic, threats, posed by Ms Tymoshenko and other opposition figures need to be taken out of the equation. Imprisoning her and others, in his mind, tips the scales once more in his favour.

Secondly, the Yanukovych regime knows full well that it has much to fear from regime change. Ambassador Taylor pointed out correctly that it has opened up a Pandora’s box of potential criminal charges against former presidents, prime ministers and government ministers.

In less than two years in office, the Yanukovych regime, Party of Regions and law enforcement officers have broken countless articles in the Constitution, parliamentary regulations and legislation. Numerous pieces of legislation and international treaties have been adopted and ratified by “piano-voting” – when Party of Regions deputies voted electronically for absent deputies.

Because She Won’t Play by Their Rules

Third, Yulia Tymoshenko is targeted because she “is not willing to play by the rules;” their rules. Ms Tymoshenko cannot be bought off and by removing the opaque RosUkrEnergo (RUE) gas intermediary from the 2009 gas contract she destroyed the main cash-cow that corrupted Ukraine’s elites.

Other members of Ukraine’s elites, such as Messers Yushchenko, Parliamentary Chairman Volodymyr Lytvyn, Front for Change leader Arseniy Yatsenyuk and Strong Ukraine party leader Sergei Tigipko have shown themselves ready to “play by their rules” by being co-opted.

Ukrayinska Pravda (2 September) reported that Mr Yatsenyuk is in negotiations with Donetsk oligarch Rinat Akhmetov, where he would provide financial resources in exchange for receiving nearly half of the places on the Front for Change list for the 2012 parliamentary elections. Mr Tigipko agreed to be Deputy Prime Minister in the Mykola Azarov government and for his party to merge with the Party of Regions, for which the Kyiv Post (25 August) described him as “Turncoat Tigipko.”

Sweet Revenge

Fourth, in searching for explanations for the “madness” of “King” Yanukovych, Western media and policymakers regularly point to personal factors such as the personal animosity of Messers Yanukovych and Yushchenko towards Ms Tymoshenko.

It is indeed a sad fact that personal interests can dominate over national interests. In both 2006 and 2011, Presidents Yushchenko and Yanukovych respectively undermined Ukraine’s path towards NATO membership and the Deep Comprehensive Free Trade Agreement because they put their animosity towards Ms Tymoshenko over national interests.

Finally, revenge has been a strong motivational factor. As the Economist (25 August) pointed out, President Yanukovych is “thuggish, vengeful and guided by the codes of the underworld.” State-directed vengefulness has “confirmed many peoples worst fears” about Mr Yanukovych, The Economist concluded. Criminal prosecution and imprisonment of Ms Tymoshenko is revenge for her refusal to “play by their rules” because of her closure of the RUE cash-cow. The Economist  added that revenge is being pushed by the gas lobby and that “Some have mentioned Dmytro Firtash, co-owner of RosUkrEnergo, the intermediary company that Ms Tymoshenko cut out of gas dealings with Russia.”

When visa black lists have been discussed in off the record meetings in Western capitals, oligarchs close to Mr Yanukovych have topped the list of potential those who could be blocked from travelling to Europe. Today, the call by Ukrainians and Western policymakers for some form of sanctions is louder than ever.

Here we arrive at a final often stated misnomer.

Ambassador Pifer believes that it is in the interests of Ukrainian oligarchs to support the rule of law and therefore European integration – which is the opposite of the truth. Oligarchs close to Mr Yanukovych are strong supporters of authoritarianism – not democracy – because they increasingly fear the coming to power of an opposition that will upset their personal and highly lucrative applecart.

These factors explain the apparent inconceivable mindset that considers locking up the country’s leading opposition leader is a sensible thing to do. The thought processes that lead to decisions taken by the Yanukovych regime often seem like “madness” to Western rational and liberal minds. But for the neo-Soviet, criminal and corrupt political culture that permeates the Yanukovych administration, such logic makes perfect sense.

Щоденник незалежности:Реве та стогне Дніпр широкий TOP

1 вересня 2011 

Аскольд Лозинський

Щоби належно зрозуміти сучасну свого роду незалежну Україну, я рішив піти до джерела – що розпочав цілий процес оновлення народу і його держави – до нашого духовного батька, поета, пророка – до Тараса Григоровича Шевченка. На недавньому У Всесвітньому Форумі у концертовій програмі Василь Зінкевич співав  пісню Олександра Осадчого „Шлях до Тараса.” Там є такі слова:

В дні перемог і в дні поразок,
Щасливі дні і в дні сумні               
Іду з дитинства до Тараса,              
Несу думки свої земні.
                  
Коли в душі моїй тривога,
Коли в душі пекельний щем,
Іду до нього, до живого                     
У всесвіт віршів і поем.
                 
Крізь вітер злий карбую кроки
І чую серцем кожну мить,
"Реве та стогне Дніпр широкий",
Щоб розбудити всіх, хто спить.

Чому «свого роду» незалежність? Бо чужі, а то і ворожі війська на її території. Бо чужа, а то ї ворожа лже-церква опанувала її найсвятійші храми. Бо чужа мова переважає у її кожноденному житті. Є доволі багато чинників які вказують на «свого роду» незалежність.

Правда 20 років незалежності нашої Батьківщини-України це радісний хоча наповнений тривогами етап. За цей час час Україна відбула важливі національні, демократичні, соціяльні та економічні процеси. України стала членом Ради Європи, Світової Організації Торгівлі, особливим партнером НАТО та на порозі формальної асоціяції Європейського Союзу. Також Україна поцікавила світове товариство Чорнобильською проблемою, зазнала певного відгуку на цю успадковану проблему, стала світовим торговельником космічної технології, зброї, її спортовці завоювали світ, деякі де факто як брати Клічки. Міжнародне товариство зачисляє до успіхів також це, шо Україна віддала ядерну зброю, а також збройного гатунку уран, хоча  здача ядерної зброї і урану  відбулася і відбуваються майже односторонньо, бо зобовязання других, а в тому і північного сусіда мабуть тільки словесні. Правда відбулась також широка приватизація хоча не так в користь народу як на користь поодиноких осіб, а корупція у завоюванню маєтків досягла і досі досягая найвищих рівнів влади.

Навіть ці відносні успіхи треба сприймати через призму сьогоднішніх пригноблюючих явищ. Здобутки Помаранчевої революції здебільша затрачено, реабілітовано злочинців без покарання та сьогодні вони при владі. Присутність ворожих військ на території України продовжено на 25 літ. Президент публічно заперечує трагічні сторінки нашої історії, його представники не спроможні вимовити слово „геноцид” в окресленні Голодомору, йому підлеглі судді кривдять правдивих героїв України, Бандеру, Шухевича, ОУН-УПА.  

У  день незалежности  провідники Памаранчевої революції, а сьогодні в  опозиції, Юля Тимошенко, Юрій Луценко та інші знаходяться за гратами. День раніше і день пізніше Юлю Тимошенко з слідчого ізолятора привезли до суду де приходилось їй під вартою надмірної кількості силовиків боротися з суддею, який фактично заступав інтереси прокуратури. Самі прокуратори сиділи спокійно бо не потрібним було  доповнювати суддю який виконує доручення президента та виконавчої гілки влади, навіть відставляючи примусово адвоката підсудної, мабуть за вдале представлення оборони. Якщо ще були якійсь сумніви про це хто маневрує судом та сьогодні посідає авторитарну владу у державі,  то у своїй промові з нагоди незалежности, сам сумнівно обраний Президент ще раз заявив свою наполегливість у продовженню цих процесів, звіявши будь який вигляд обєктивности перед законом. Сама така заява це відкрите втручання виконавчої влади особою Президента у що у демократичному сусупілстві мав би бути  незалежний судовий процес. Тільки в останніх днях  представник Європейського Союзу в Україні недвозначно скритикував цей поцес як не вільний, не справедливий, не прозорий та селективний, а колишній посол США в Україну, назвав процес „божевіллям”.  Посол Франції це підтвердив.

У сам день незалежности український народ збирався у різних місцевостях, по Україні та в діяспорі. У столичному Києві Віктор Янукович зібрав своїх людей на свій виступ та концерт. По радянськи він перекреслив все і усіх,  що відбулося до нього, починаючи історію від себе. Перекреслив також вже традиційну міжконфесійну молитву у  Св. Софії.  В той час Янукович просто помолився з своїми правосланими попами Московського патріярхату у Печерській Лаврі. Опісля зложив вінки Шевченкові, Грушевському та на Володимирові гірці. Правда туда запросив і представників не з московського патріярхату, але не для молитви, а для паради.

Також у день незалежности в 11-ій годині ранку у Києві зібралася і опозиція, т. зв. націонал-демократичні сили. Не випадково зібралися вони у Шевченківському парку біля памятника Тарасові Григоровичеві. Прийшли вони всі представники формацій які входять до Комітету проти диктатури. Прийшли з організаційними прапорами. У виступах гомоніли слова Тараса:

Борітеся – поборете:
Вам Бог помагає;
За вас сила, за вас воля
І правда святая!  

Прийшли вони, щоби у 20 річницю незалежности, розпочати процес правдивої незалежності -  оновлення свого народу на його прадідівській землі. Прийшли вони з надією у демократичну українську Україну та у пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата
А буде син і буде мати
І будуть люди на землі.

Добрі, чесні, боголюбні та патріотичні люди - люди українського духу, української церкви, спілкуючись українською мовою, плекаючи українську культуру, на оновленій землі де тяжкою працею, користуючись Богом даними багатствами та родючістю чорнозему, народ України владно і щасливо господарюватиме без потреби виїждати на заробітки, бо дійсно найкраще жити в дома.

Хотіли організатори влаштувати похід  від Шевченка по Володимирській вулиці до Михайлівської площі недалеко від Дніпра. Одначе день раніше Януковичівський суд заборонив похід. Намагалися всеж таки пробитися.  Інші намагалися піти в сторону Банкової вулиці до Адміністрації Президента, щоби там представити вимоги народу. Всім дорогу перекрили силовики, Беркутівці, Омонці та інші які встановили високі та широкі залізні панелі, щоби замкнути шлях.

Поки оформився похід, мені вдалося перейти від Шевченка на Володимирську вулицю. З оновленим надхненням я усвідомив собі де я знаходжуся - з правої сторони я бачив Голову Української Центральної Ради Михайла Грушевського, а побіч нього Будинок де засідала Центральна Рада. Я згадав державотворчий Акт Четвертого Універсалу 1918. Далі з лівої сторони видніли Князя Ярослава „Золоті Ворота” з ХІ століття – немов представник нашої тисячолітньої історії і держави у її наславнійшій епосі. В сонці виблискували  золоті бані  Святої Софії, а недалеко, перед мною сидів на коні з булавою націлену на Москву славний хоч нещасний Гетьман Богдан. Він же представник славної хоча і трагічної Козацької держави. В його особі і похід на Варшаву, але також і Переяслав. Недалеко від площі Михайлівської зустрічала мене Княгиня Ольга, володарка і свята, а також Святі Апостол Андрій Первозваний та Кирило та Методій немов символи того, що всеж таки з нами завсігди був Бог, його Син та Пречиста Богородиця. Врешті і  Михайлівський собор з Хрестом-знаком Голодомору по моїй лівій стороні, немов символ добра і зла, християнської духовності та намагання нас знищити. Внизу - Дніпро. Скільки історії, скільки слави, скільки трагедії. Не виходили з голови слова Тараса Борітеся, поборите, а з низу чути було:

Реве та стогне Дніпр широкий
Сердитий вітер повіва.

Я зрозумів- не хоче влада як і Москва, щоби народ  знав свою історію. Тому і судова заборона походу.  Але, чи можна закинути у забуття тисячолітню історію народу? Намагались зробити це царі, комісари, а сьогодні перевертні на доручення Кремля та власних уподобань. Але ці намагання пусті. Обдурювали, перекручували, крали, присвоювали, гнобили. Робили з нас молодшого брата. Та в цьому опір поставили їм передусім Шевченко і Дніпро:

Реве та стогне Дніпр широкий
Щоб розбудити всіх хто спить.

Я мав нагоду висловити і свої думки на маніфестації біля Шевченка – закликаючи народ до єдности та запевняючи, що діяспора стоїть готова разом з патріотичним народом в Україні. Посіпаки влади натомість писали, що Діяспора немає права вмішуватися в справи України. Чи має діяспора таке право і ким воно її надане?

На Молодечому форумі Комісії українських молодечих організацій при Світовому конгресі українців, що відбувався день раніше в „Будинку Учителя,” виступав молодий чоловік з Народного Руху України. Він теж подався до Тараса, щоби знайти відповідь  на питання чи діяспора має право включатися у боротьбу за українську демократичну Україн:

Мені однаково чи буду
Я жить в Україні, чи ні,
Чи хто згадає чи забуде
Мені в снігу на чужині –
Однаковісінько мені...
Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять...
Ох, не однаково мені!

Писав ці слова Шевченко хіба на чужині.

Для оновлення потрібно єднання. Маніфестація націонал-демократичних  сил біля памятника Тарасові та заборонений похід мало три завдання: відзначити мабуть найбільше наше свято – незалежність; проявити безкомпромісний  спротив режимові; та обєднати патріотів України та діяспори навколо  цих двох завдань. Після поразки президентських виборів 2010 коли розєднання та особисті пристрасті уможливили ворогові та його пятій колоні повернути історію до радянщини, націонал демократичні сили мабуть зрозуміли вагомість національного єднання задля свого народу та України. Правда бракувало декого, але ці яких бракувало вже давно втрачені для народу.

І мабуть найголовніше при цій потребі єдности, шлях міг ввести народ тільки до Шевченка. Де не жили б ми на протязі майже сто пятидесяти літ і помимо географічної  та політичної неможливості зложити поклін Тарасові у Каневі чи в Києві, ставили ми українці памятники Тарасові  по цілому світі та не тільки при урочистотях але, мабуть головніше, у скрутних хвилинах шлях вів нас до Тараса. Цьогорічна 20-а річниця урочиста, але скрутна. Вона проголошує бути чи не бути.  А Шевченко поручав і поручає нам:

Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата, -
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїхТвердими руками
І діточок  поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє...
Обніміться ж брати мої,
Молю вас, благаю!

Мені здається, що час прийшов прислухатись до Шевченка. Щоб незалежність заповнилась змістом, а її відзначення стало дійсно торжеством радости, а не переживанням скорбот – „Боже нам єдність подай.” До того часу – „Реве та стогне Дніпр широкий.”

НГ: Януковича оточили і з Заходу, і зі Сходу TOP
http://novynar.com.ua/worldabus/185759
5 вересня 2011

imageПрезидент України Віктор Янукович опинився в положенні, коли і бігти нікуди, і опертися немає на кого: кримінальний процес над Юлією Тимошенко практично позбавив його підтримки на Заході - там вважають справу екс-прем'єра України політичною. А Москва, думка якої щодо Тимошенко збігається з європейською, продовжує дотискати Київ на інтеграційному напрямку, використовуючи при цьому газові важелі, пишуть Світлана Гамова і Тетяна Івженко в Независимой газете.

На підтвердження експерти наводять те, що Дмитро Медведєв не знайшов часу для окремої зустрічі з Віктором Януковичем у рамках суботнього саміту СНД у Душанбе. Цей факт у Києві розцінюють як дуже поганий сигнал.

Представники влади в Україні ще минулого тижня припускали, що конфлікт, який розпочався, зможуть вирішити особисто президенти Янукович і Медведєв. У четвер український уряд відрапортував, що до Москви були передані документи до початку нового етапу газових переговорів. Їхній зміст не розкривався, однак чиновники запевняли, що зміст послання полягав у конкретних пропозиціях, що дозволяють домогтися зниження ціни на газ для України без передачі Газпрому прав власності навіть на частину української газотранспортної системи.

Про те, що Росія не прийме українські пропозиції, стало відомо того ж дня: Дмитро Медведєв охарактеризував позицію української сторони словом "утриманство". Уже в Душанбе російський лідер назвав українські пропозиції неконкретними, тим самим закривши тему.

В Україні російську позицію сприйняли з роздратуванням. Уже в п'ятницю, напередодні від'їзду на саміт СНД, Віктор Янукович розпорядився, щоб до 1 жовтня урядові структури розробили проект реструктуризації компанії Нафтогаз України, яка виступає контрагентом Газпрому. Прем'єр-міністр Микола Азаров тут же уточнив, що ліквідація діючої компанії вимагатиме підписання нових контрактів з Газпромом. Українські чиновники зазначили, що в такому випадку російська сторона змушена буде погодитися на переговори про нові умови і цінові параметри поставок газу.

В української сторони, що раніше сподівалася на підтримку ЄС у газовій суперечці з Росією, тепер немає такого козиря: Європа не приховує роздратування діями команди Януковича у зв'язку з кримінальним переслідуванням лідерів опозиції, в першу чергу - Юлії Тимошенко.У Москві ультиматум не прийняли. Прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона не має наміру втручатися у внутрішні справи України, в тому числі щодо реформування Нафтогазу, однак наполягає на тому, що діючі контракти повинні виконуватися. У разі ліквідації нинішнього контрагента Газпрому його зобов'язання повинні перейти компанії-правонаступниці, пояснив він. І уточнив, що в іншому випадку російська сторона звернеться до Стокгольмського суду з позовом про невиконання українською стороною взятих на себе міжнародних зобов'язань. У той момент вже було відомо, що зустріч Януковича і Мєдвєдєва в Душанбе, яка попередньо планувалася, не відбудеться. Однак український лідер зробив кілька заяв на газову тему. Янукович зазначив, що питання ціноутворення на газ і створення СП між Нафтогазом і Газпромом слід розглядати окремо. Причому спочатку, на думку українського президента, варто домовитися про скасування газових контрактів, які були підписані з порушеннями, оскільки санкціонувала їхнє підписання в 2009 році одноосібно прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, яка не отримала схвалення уряду. Янукович уточнив, що сподівається на вирішення проблеми в дусі партнерства, а звернення до Стокгольмського суду вважає самим крайнім заходом. Але заявив, що не сприймає тиску з російської сторони: "Будь-який тиск у цих питаннях - він для нас принизливий. І ми не дозволимо, щоб з нами так говорили ... Спочатку загнали нас у кут, потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні не особисто мене, це принижує державу. І я не можу цього допустити ".

"Те, що президент так сказав, може свідчити, що газова загроза для України надзвичайно серйозна і небезпечна", - сказав "НГ" експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук. Він нагадав, що з 1 жовтня почнеться четвертий квартал року, в якому ціна на газ за діючою формулою підвищиться до 400 дол. за 1 тис. куб. м. "До цього часу компанія Нафтогаз з величезним трудом, але все ж примудрялася проплачувати постачання. Що буде далі - важко спрогнозувати. Тим більше що місія МВФ знову відклала свій візит до Києва, тепер - до жовтня, і питання про виділення чергового траншу кредиту знову зависло ", - зазначив експерт. Політологи в Києві зазначають, що в української сторони, раніше сподівалися на підтримку ЄС у газовій суперечці з Росією, тепер немає такого козиря: Європа не приховує роздратування діями команди Януковича у зв'язку з кримінальним переслідуванням лідерів опозиції, в першу чергу - Юлії Тимошенко. Переломний момент настав після арешту екс-прем'єра, який на Заході розцінили як надто жорсткий і нічим, окрім політичної помсти, не вмотивований запобіжний захід. "Справа навіть не у відношенні Європи до Тимошенко. А в тому, що ЄС самоусунувся від вирішення українсько-російських газових проблем. До речі, саме тому ні Нафтогаз, ні Газпром не ризикують звертатися в Стокгольмський суд: хто б не виграв, репутаційні втрати понесуть обидві сторони ", - вважає Корольчук.Керівник центру соціальних досліджень Соціовимір Сергій Таран згоден з цією думкою: "Для європейців не має значення, хто буде винен у газовій кризі, якщо ситуація, як у 2009 році, зачепить інтереси ЄС". На його думку, українська влада загнала себе в глухий кут не зараз, коли не зуміла домовитися з Росією і розлютила Європу, а значно раніше, ще до президентства Януковича, коли не забезпечила Україні енергетичну незалежність від Росії. Оскільки російська сторона зайняла вичікувальну позицію, не вступаючи в переговори, на яких наполягає українська сторона, Київ зумисне загострює ситуацію, провокуючи Москву на радикальні дії, зазначив експерт Корольчук. На його думку, логіка в цьому зводиться до традиційного "пан або пропав": або умови діючих контрактів будуть переглянуті, або вже через місяць Україна не зможе виконувати свої фінансові зобов'язання, і тоді приблизно до новорічних свят знову з'являться боргові проблеми, що породжують нову кризу.

Українська влада загнала себе в глухий кут не зараз, коли не зуміла домовитися з Росією і розлютила Європу, а значно раніше, ще до президентства Януковича, коли не забезпечила Україні енергетичну незалежність від Росії.

Експерт з енергетичних питань Валентин Землянський переконаний, що сторони знайдуть спільну мову, оскільки повторення подій 2009 року політично невигідне і російській, і українській владі. "Зараз на рівні заяв ми бачимо загострення відносин. Але це пояснюється не наміром йти на конфлікт, а тим, що у Києва мало часу до четвертого кварталу року, в якому ціна на газ підвищиться, а в Москві почалася передвиборча кампанія, в якій українське питання традиційно відіграє важливу роль. Заяви заявами, але на ділі сторони зацікавлені домовлятися ", - сказав експерт" НГ ". За інформацією Землянського, один з розглянутих зараз компромісних варіантів передбачає – у рамках оголошеної реорганізації Нафтогазу - створення СП між Газпромом і Укртрансгазом, нинішньої дочірньою структурою Нафтогазу, яка займається транспортуванням газу і може отримати самостійний юридичний статус. Нову самостійну діяльність почнуть також підрозділи, що видобувають і постачають газ Нафтогазу.

Юрій Корольчук зауважив, що нічого нового в цьому немає. "Україна взяла на себе зобов'язання розділити національну енергетичну компанію на окремі структури за видами діяльності ще при вступі до Європейського енергетичного співтовариства. Влітку уряд запланував розробити проект реформи десь до 1 січня. Але конфлікт у переговорах з Росією вніс свої корективи, тому Янукович розпорядився прискорити роботу ", - сказав він. Експерт визнав рішення українського президента політичним кроком, бо насправді завершити такий складний проект в означений термін неможливо: "Щоб підготувати всі документи, провести їх по всіх інстанціях, включаючи Верховну Раду, потрібно мінімум півроку, це в найкращому разі". Тому експерти доходять висновку, що в України немає іншого виходу, окрім як домовлятися з Росією. Судячи з нинішньої консолідованої і жорсткої позиції російської сторони, в Москві прекрасно усвідомлюють, що зараз настав найкращий момент для досягнення цілей: Україна не може розраховувати на Європу як адвоката і починаючи з жовтня не може виконувати чинний контракт. Вихід із ситуації чітко позначив президент Медведєв: або інтеграція до Митного союзу, або передача прав власності на ГТС.

Михайло Делягін, директор Інституту проблем глобалізації, зауважив "НГ" з цього приводу: "В Україні жорстока криза. Єдиний спосіб вижити - інтеграція з Росією, інших ринків, на яких вона могла б працювати, немає. Але Янукович на це не йде, Митний союз не вступає. І тому не може розраховувати на зниження ціни на російський газ. А його демонстративна відмова пропозицій Росії - жест відчаю ".

Про те, як бачать ситуацію в Європі, "НГ" розповів Олександр Рар, директор Центру ім. Бертольда Бейца при Німецькій Раді із зовнішньої політики: "Між Росією й Україною - торг як на базарі. Європі це здається дивним, тому що в ЄС усі інтеграційні процеси відбувалися інакше, все робилося добровільно. Росія ж хоче отримати все по максимуму. Янукович, дозволивши Чорноморському флоту залишитися на 45 років у Севастополі, вирішив, що може тепер розраховувати на дешевий газ. Тим більше що свого часу Ющенко хотів зробити в Криму базу НАТО. Але в Москві зажадали ще й українську газотранспортну систему. Правда, можна погодитися і з претензіями до України Дмитра Медведєва, який звинуватив Україну в утриманстві. У Європі стежать за подіями і побоюються, як би відносини Києва і Москви не привели до чергової газової кризи у ЄС. Ситуацію загострює й історія з Юлією Тимошенко, яка сидить у СІЗО. Мої знайомі політики в Києві кажуть, що Янукович тепер не знає, як вигнати її з в'язниці: з цього приводу висловлюють невдоволення і в Москві, і в Брюсселі. Євросоюз побоюється також, що Москва може об'єднатися з Мінськом і Києвом, і тоді Захід отримає одну велику Росію. Тому ЄС хотів би утримати Україну, але при цьому не може обіцяти їй повноцінне членство в союзі, а намагається замінити його асоціативним. Хоча Янукович проситься в ЄС і для цього відмовляється від Митного союзу. Коротше, йде велика цинічна гра, в якій використовується і карта Тимошенко - і Росією, і ЄС, і самою Тимошенко ".

Книга Януковича – плагіат президентського масштабу + Голос народу TOP

image

Задумав на зоні, писав в опозиції, закінчив на Банковій!

http://www.pravda.com.ua/articles/2011/09/2/6553198/
02 вересня 2011

Сергій Лещенко, Катерина Каплюк

До України прибули перші екземпляри широко розрекламованої книги Віктора Януковича "Opportunity Ukraine". Ознайомившись нашвидкуруч з літературним доробком президента, "Українська правда" дійшла до шокуючого висновку.

Виявляється, книга Януковича є банальним плагіатом, де за підписом президента видано не лише чужі ідеї, а скомпільовано цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб – від одіозного журналіста В’ячеслава Піховшека до арештованого чиновника Василя Волги.

[…]

Насправді ж виявилося, що книга Януковича містить багаточисельні дослівні передруки інших авторів без жодного посилання на першоджерело. Тобто це – типовий плагіат, який на Заході карається не лише моральним засудженням, але і переслідується за законом як порушення авторських прав.

[…]

А зовсім нещодавно секретар Радбезу Раїса Богатирьова буквально дослівно повторила  виступ керівника компанії Apple Стіва Джобса, намагаючись видати пережиті ним життєві складнощі як свої власні.

[…]

Книга президента написана від першої особи, а на четвертій сторінці стоїть "копірайт Віктор Янукович". Тобто, виходить, що він присвоїв собі інтелектуальну працю кількох (!) інших людей.

Розповідь Януковича розпочинається з 23 сторінки, а перші приклади плагіату зустрічаються вже через дві сторінки.

Cторінка 25. "Нова Америка" Блока

Перша ж глава Януковича під красномовною назвою "Кожен заслуговує на шанс" не обійшлась без дослівного передруку чужої праці. Пишучи про рідний Донбас, президент згадує вірш Олександра Блока "Нова Америка". Пам'ятаючи про любов гаранта до поетів Срібного віку (зокрема, Анни Ахматової), ми вирішили перевірити фразу з його книги. І – о диво – вона повністю збіглася зі статтею в газеті "Рідне Приазов'я", написаною зовсім іншою людиною.

Ось англійський текст з нової книги Віктора Януковича:

"At the same time similar processes took place on the opposite side of the globe in the United States. The same rush of settlers to the frontiers and the same powerful industrial development. The similarity was accurately recognized by contemporaries; no wonder Blok's poem dedicated to our region is called "The New America". The difference between the two lands was that America remained a farmers' country with a strip of big cities along the coast, while Donbass was transformed into a primarily industrial region".

А це – уривок зі статті головного редактора "Рідного Приазов'я" Сергія Шведка (37-е число від 12 травня 2010 року):

"Аналогичные процессы происходили тогда на другом конце земного шара – в США. Такой же прилив переселенцев на осваиваемые территории, такое же мощное развитие производства. Это единство очень четко улавливалось современниками, недаром стихотворение Блока, посвященное нашему краю, называется "Новая Америка". Разница между ними была в том, что настоящая Америка тогда оставалась фермерской страной с каймой крупных городов на побережье, а Донбасс становился, в первую очередь, промышленным краем".

Як бачимо, пан Шведко на рік раніше від Віктора Януковича встиг опублікувати ці рядки. Цікаво, що даний журналіст став відомим завдяки статті "Голодомор шагает по стране", де публічно заперечив факт Голодомору. Суд по даній справі визнав право автора на оціночні судження, а його роздуми про Донбас увіковічили в президентській книзі.

Це не єдиний уривок, який Віктор Янукович запозичив у пана Манєкіна. Далі читач може ознайомитись із міркуваннями президента про злети та падіння Донбасу:

"In 1890 simply adding the adjective "Donetsky" or "Dneprovsky" to a name of any stock on the London or Paris exchanges would result in a rapid rise. (…) By the middle of 1921 the "American Donbass", the Donbass of enthusiasts and pioneers in coal mining and steelmaking fell into historical oblivion".

Те ж саме можна прочитати і в більш ранній публікації Манєкіна:

"В 1890 г. на лондонской и парижской биржах достаточно было добавить к названию ценной бумаги прилагательные "донецкий" или "днепровский", и ее котировки тут взлетали вверх. (…) К середине 1921 года "американский Донбасс", Донбасс энтузиастов-пионеров горной и металлургической промышленности канул в историческое небытие".

Сторінки 49-50. Федералізм Василя Волги

Втім, у своїй книзі Віктор Янукович ризикнув використати думки й більш відомих персонажів. Серед них – екс-глава Держфінпослуг Василь Волга.

Текст із книги Януковича:

"How is it possible to equate separatism (Latin separatus or separate) with federalism (Latin foederatio or Union Association) when they are antagonistic concepts that are diametrically opposed? "Separatism" means to have a desire for separation and isolation, the allocation of territories to create a separate state. "Federalism" is to converge and unite into one".

Нижче – російськомовна версія від Василя Волги. 23 листопада 2007 року на сайті газети "2000" вийшла його стаття "Демократию – в регионы!", звідки Янукович поцупив рядки до своєї книги.

"Чего стоило только приравнивание федерализма к сепаратизму. Хотя лишь полный невежда может поставить на одну доску сепаратизм (лат. separatus — отдельный) и федерализм (лат. foederatiо — союз, объединение), явления прямо противоположной направленности. В одном случае (сепаратизм) имеем дело со стремлением к отделению и обособлению, с движением за отделение части государства и создание нового государственного образования. В другом (федерализм) — с формой государственного устройства — территориально-организационной структурой государства, стремлением "сшить", объединить государственные фрагменты в одно целое".

Цічла стаття я [ тут ]

Голос народу (коментарі):

 

Книга Януковича – плагіат президентського масштабу. Частина 1 - 2

SAI _ 06.09.2011 01:41
Це не президент а якесь непорозуміння ... ганьба!

индиго51 _ 06.09.2011 01:19

na17:
Оце вже Янукович опозорил нас на весь мир!

Viktor77 _ 06.09.2011 00:48
диктатура не може стояти на місці, вона обов`язково або поглиблюеться, або відмирае. Помирати вона навряд чи схоче.

Одже варто чекати на політику подальшого закручування гайок. 

Журналісти УП ви в найнебеспечнішому авангарді ворогів диктатури, будьте обережними. Щоб всидіти у своїх страусячих кріслах влада не зупиниться ні перед чим, і найперший ворог для неї - це ваші кмітливі мізки, які як горішки лускають всі їх примітивні маневри, для привласнення чугого - собі. 

Дай Вам Боже - здоров`я, сміливості і наснаги для подальшої праці.

Народ не забуде ваш внесок!

Тримайтесь!

Слава Україні!

na17 _ 06.09.2011 00:04
так реагує світ, далі буде більше, цікавіше
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/430773,Ksiazka-ktorej-autorem-jest-prezydent-to-plagiat

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10220786,Ksiazka_Janukowycza_to_
plagiat_tekstow_opozycjonistow.html

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/544331,media_zarzucaja_
janukowyczowi_plagiat.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Prezydencki-plagiat-Przywlaszczyl-sobie-cudze-mysli,wid,
13748475,wiadomosc.html

hetman2011 _ 05.09.2011 23:24
а в яких міжнародних інтернет виданнях розміщена ця інформація про нашого дорогого "Ілліча-Януковича"? ) захід вже висказав свою думку з цього приводу? цікаво було б подивитись на Ганьку))) що вона зараз там "ліпить" у своїй голові....як вона буде "відмазувати" пахана?

Bees _ 05.09.2011 23:10
просто писец
вібрали дыбила с криминальным прошлым и теперь пишут рассудлают шо ж не так

NestorMakhno _ 05.09.2011 22:59

alejandro:
Классная статья! 

Мораль: 
1). Вор он и в Африке вор (тем паче в книгописании). 2). Бывших воров не бывает.

мдалекий _ 05.09.2011 22:29
Ну немає ще ні одного випадку на земній кулі,щоб шимпанзе написало книжку---ну не може написати книжку рецидевист Янукович з інтелектом шимпанзе.

Кронштейн _ 05.09.2011 22:29
Яка ганьба на Україну! 
Соромно і мерзотно.

Sherp _ 05.09.2011 22:29
ПОЗОРИЩЕ !!!

Mactiva CloudShopping _ 05.09.2011 22:29
Он не засцал, он обосрался :)

Куренёвський-пацанчик _ 05.09.2011 21:17
янукович уже сам стал как плогиат!!!!!!!!!!
Посмешище а не президент !!!!!!!!!!!!!!

uras _ 05.09.2011 21:14
Почему молчат синепопые сторонники президента?

100% _ 05.09.2011 21:10
Мля, Ханька просчиталась. Надо было книжку издавать на монгольском.

Eugene Entin _ 05.09.2011 21:03
ВиФЯ совсем уже страх потерял

RIЯ _ 05.09.2011 20:50
Тьфу ты, за плагиат пострадают шестерки-клерки и ответственный куратор проекта "книга". Вы главное не видите, что Партия синезадых рыгоАналов украла у людей надежду и будущее этой страны, а вы о плагиате пишите... :(

goro _ 05.09.2011 20:49
Мдя... ПроФФесор явно когось забетонує... Напевно Ганьку. Туди їй і дорога.

ochervin _ 05.09.2011 20:37
Дать ему пять орденов Героя Советского Союза, в Енакиево поставить памятник, мавзолей, Стену Плача, дать выходное пособие, минимальную пенсию, и отправить на родину: пускай Донбасс подкармливает своего героя...

Юрий Луковой _ 05.09.2011 20:34
Дивно. Наш президент в слові "проффесор" робить помилки і путає імена письмеників і поетів, а видав цілу книгу на англійській мові. Явно є прогрес в розвитку. :) 

Sharynsir _ 05.09.2011 20:27
Насправді я відчуваю сором за те, що ця людина представляє націю, до якої я маю честь належати. Ганьба нам усім, що ми таке допустили!

ВIGаrtist _ 05.09.2011 19:56
Спасибо Янукович за книжку. 
Еще раз убеждаюсь, что ты послан нам свыше,
Ни что другое не сможет так как ты. объединить всю Украину.

Влод Черкаси _ 05.09.2011 19:53
Захоплююсь ерудицією журналістів, авторів розслідування! Саме такі люди повинні бути біля керма держави.

vedel _ 05.09.2011 19:47
Матеріали про плагіат, які оприлюднили наші славні журналісти, як ніщо інше допомагає творити громадянське суспільство. Стає очевидним, що брехати, як наші політики звикли при совітах, стає все важче. Потрібно жити й діяти відкрито, а вони цього не вміють і не научаться вже. А політикам, що на підході, це велика наука. Як би там не було, а журналістам - честь.

-Rio- _ 05.09.2011 19:25
Chivokynja:
Янек не може, щоб не красти...
Не дарма кажуть,-
хто вкрав раз - той вкраде і другий, і третій...

СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ . !.!.!

Porto-vila _ 05.09.2011 19:09
ПрохФФесор Йолковского универа опъять ОБОСРАМШИСЬ...:-))))))))))))))))))))))

_Aleks_ _ 05.09.2011 18:55
Дякую шановній авторці та УП. Дуже і дуже порадували :). Шикарний матеріал :))) !

Тупість і нахабство ФєдОрича та його сатрапів фантастичні. Ну якими ж треба бути казковими кретинами щоб наважитись видати такий компілят! І яким треба бути ідіотом щоб доручати таку роботу таким людям ... Просто неймовірно :)))!

Моральний аспект всього цього обговорювати недоречно. Де автор і де мораль ...:))?

Вже на Фейсбуці гремить :)))

uras _ 05.09.2011 18:51
Ганя-застрелись с честью.

igorsich80 _ 05.09.2011 18:49
Позорище. ДОСЛОВНО. Даже запятые и тире в тех же местах . Это называется воровство. РАгули.

Chivokynja _ 05.09.2011 18:32
Треба, щоб Лещенко і Каплюк
дану статтю опублікували в провідних Європейських ЗМІ.

FTM _ 05.09.2011 18:19
КАК СТЫДНО ИМЕТЬ ТАКОГО ПОЗОРНОГО ПРЕЗИДЕНТА ..... ОЙ ИЗВЕНИТЕ , ПОХОЖЕ Я ОШИБСЯ НЕ МЫ ИМЕЕМ ПРЕЗИДЕНТА, А ОН ИМЕЕТ НАС

МОЖЕТ КТО ТО НЕ СОГЛАСЕН ? ? ? НУ НАПРИМЕР " antumoskal:

-Rio- _ 05.09.2011 19:03
FTM:
ГОПНИК ОН И ЭТИМ ВСЕ СКАЗАНО

но-но, проффесор шапкознымальних наук! :D

odessavik _ 05.09.2011 18:55
Позорище!!!!

igorsich80 _ 05.09.2011 18:49
Позорище. ДОСЛОВНО. Даже запятые и тире в тех же местах . Это называется воровство. РАгули.

Репресії проти патріотів України! – відкрите звернення TOP
image

Текст під катом.
Відео буде згодом.


Відкрите звернення
громадянина України
Чернеги Олексія Сергійовича
06.12.1984 р.н.

до президента України
Януковича В.Ф.

23 серпня приблизно о 19:00, я був затриманий працівниками Служби Безпеки України за адресою фактичного проживання: м. Васильків, вул. Фрунзе 46-А, к. 27. Згідно врученої повістки, я був свідком по справі виявлення саморобного вибухового пристрою в м. Василькові, по вул. Грушевського 7, оф. 1.
Відразу після затримання, я був доставлений до Київського Обласного управління СБ України за адресою Проспект Перемоги 55/2, де тримали без пред`явлення звинувачення та без санкцій слідчого і суду до 27 серпня (тобто заначно більше ніж передбачені законом 72 години).
24 серпня в приміщенні, де я мешкаю, був проведений обшук співробітниками СБ України, під час якого співробітники СБУ, створивши умови, щоб я не міг бачити самого процесу обшуку, підкинули мені невідому речовину схожу на порох та флеш-накопичувач, де, як мені потім повідомили, знаходилася інформація ідентична тій, що була на СD-дисках, які начебто знайшли при обшуку за адресою Київська обл., м. Васильків, вул. Грушевського 7, оф. 1.
Під час перебування в будинку обласного СБУ мене цілодобово допитували. Під час допиту, до мене неодноразово застосовувалися фізичні методи впливу, а саме — мене били по шиї та по м`яким частинам тіла, змушували ставати на шпагат, принижували гідність, погрожували фізичною розправою, а також морально знущалися, звинувачуючи в педофілії.
Окрім того, співробітники СБУ змушували мене дати неправдиві свідчення на моїх знайомих: а саме на Володимира Миколайовича Шпару, Сергія Васильовича Бевза та Ігоря Володимировича Мосійчука. Після відмови давати ці неправдиві свідчення, мене, попередньо закувавши в кайдани продовжували бити.
Під час катувань та принижень, я неодноразово вимагав дати мені відповідь щодо мого офіційного статусу в справі, а також інформацію, щодо проведення експертизи знайдених у мене при обшуку речей, але на мої питання ніхто не дав жодної відповіді. Окрім того, мені було відмовлено в зустрічі з моїм захисником, тому всі допити проводилися без його присутності.
В часі затримання, я повідомив про те, що знаходжусь на обстежені у 15 лікарні м.Харкова з діагнозом епілепсія, і що лікарями мені рекомендовано дотримуватись режиму сну та регулярно харчуватися, оскільки недотримання рекомендацій може відчутно вплинути на стан мого здоров`я, і навіть призвести до клінічної смерті. Проте працівники СБУ проігнорували цю заяву і впродовж чотирьох днів мене допитували не даючи ні спати ні їсти. Така поведінка є грубим порушенням прав людини, та закріплених Конституцію України гарантій поваги гідності.
25 серпня, співробітники СБУ, на допиті, силою вклали мені до рук СD-диск, який нібито був знайдений 22.08.2011 в м.Василькові, по вул. Грушевського 7, і де, як мені, цинічно насміхаючись, повідомили співробітники СБУ, нібито містилася інформація про створення саморобного вибухового пристрою та відео з дитячою порнографією. Після цього мені було сказано, що “докази” на мене в них є, і що вони у подібний спосіб можуть зробити будь-які “докази”, і що б цього не сталося мені потрібно написати, що до моєї кімнати підкинули речі, знайдені при обшуку, мої знайомі В.М.Шпара та С.В.Бевз. Коли я відмовився це зробити, мені завдали болючих тілесних ушкоджень.
Під час допитів, співробітники СБУ постійно висловлювали ностальгічні думки по СРСР, КДБ, та часами політичних репресій 30-их років минулого століття, які здійснювали органи НКВС-КДБ. Згідно їхніх слів, в ті часи нас би усіх перестріляли без суду та слідства. Співробітники СБУ, звинувачуючи нас в порушуванні конституційного ладу в Україні, робили відверті заяви, в яких зневажали Українську державу та Український народ (виказували жаль що зараз не 1933 рік), а також висловлювали прагнення приєднати Україну до Російської Федерації.
В ніч з 26 на 27 серпня мені повідомили, що мене відпустять, але я повинен підписати деякі документи. Мене силою змусили підписати лист до голови СБ України, де я повідомляю, що до мене не застосовувалися методи фізичного впливу і, що я добровільно погодився давати свідчення в період з 23 по 27 серпня. Стверджую, що всі підписи які я зробив в цей період, є такими що взяті забороненими Кримінально-Процесуальним Кодексом методами.
Під час обшуку, в мене був вилучений мій паспорт, який мені не повернули донині з невідомих причин. Цей факт також є порушенням Конституції України та Положення про паспорт громадянина України.
Даною скаргою, прошу Вас забезпечити мені та моїй родині безпеку, оскільки розглядаю погрози фізичної розправи та тиску з боку працівників СБ України такими, що можуть бути здійсненими. Повністю відкидаючи усі безпідставні звинувачення в причетності до терористичної або будь-яких інших протиправних дій, які б могли б зашкодити безпеці громадян України стверджую, що відразу після оприлюднення даної скарги я вимушений буду переховуватись.

Чернега О.С.

Flawed strategy   TOP

September 6, 2011

image

Train "Ukraine"
Where are you going?

Dr Andrew Zhalko-Tytarenko and Walter Derzko

In his strange, anti-Russian pitch at the Dushanbe CIS Summit (http://news.dt.ua/articles/87216), Victor Yanukowych said that: “ there are two main components in the question of reviewing  gas contracts. First of all, we are talking about the fact that the corresponding agreement was signed by business entities in Ukraine and Russia, without taking into account existing agreements between the two countries. "To be exact - in violation of these agreements," - he said.

"But if Russia does not agree with this, of course, we will then have to go to international courts. However, I hope we have enough wisdom to find a common solution - without a trial. I consider the court as a last resort, when we exhaust all of our opportunities, during negotiations. " said the President of Ukraine.

The second element that must be considered in the question of reviewing gas contracts, said Viktor Yanukovych is that "Naftogaz Ukraine" concluded an agreement without approval by the government authority. The legality of this matter will be decided by the court said Yanukovych. "To this question, I hope we get a response very soon"

So the scheme is simple, and fairly basic: get Tymoshenko sentenced for abuse of power, and then use this court decision to launch an international legal battle with Russia to void the contracts that were signed by Tymoshenko. Many will remember that she did so to renew the gas supply of Ukraine, and to save Europe from the winter chill of 2009.

Notoriously, Yanukovych and Prime Minister Azarov had confirmed their adherence to the 2009 contracts, when they signed the “Kharkiv deal” in 2010. The deal extended the stay of the Russian Black Sea Fleet by 25 years in exchange for discounted natural gas supplies. The only essential alteration that was made to 2009 documents was the introduction of penalties for disbanding the Agreements; note that the 2009 Agreement and contract could be disbanded without any penalty. The 2010 Agreement also presumes the incremental growth of the imports of Russian natural gas on year-over-year basis, and also adds penalties if Ukraine declines to buy more gas this year than the year before. The import target of natural gas for Ukraine was set in 2010 at 52bln. cubic meters (bcm) per year, which is roughly what Ukraine consumes now, while its own production is circa 20bcm. In another words, in 2010 Yanukovych committed to replace inexpensive locally produced gas from Poltava, Crimea, and Halychyna, with more expensive Russian gas from above the Arctic Circle.  It’s not a surprise that the opposition used all it had at hand (including eggs) to prevent the ratification of the “Kharkiv deal”.

The cornerstone of this game plan is the sentencing of Tymoshenko. It will not work otherwise. It probably will not work anyway, but Yanukovych is still trying. And Ukraine's Pechersk court is doing its best to accomplish the task, no matter what “evidence” is presented.

First and foremost, the abuse of power claim does not hold any water. According to Ukrainian regulations, the Prime Minister was authorized to sign international agreements by her position, no need for approval by the Cabinet, that's the rule. Prosecutors also claim, that the directive to Ukrainian gas monopoly NAFTOGAZ to sign the correspondent contract was falsified by Tymoshenko, to look as if it was a Directive from the Cabinet of Ministers. They failed to produce the original directive, and the document that they produced had a rubber-stamped  facsimile of Tymoshenko, which was applied to the copy of the document-not the original. And it is personal directive of the Prime Minister, not the directive of the Cabinet.

Proceedings are also impressive. Tymoshenko is brought to court every day, 2-3 hours before hearings start, and is kept in 1x1 meter cell until hearings start. Hearings usually end after 6PM, so that her defence cannot confer with her because of the jail regulations; in fact she is deprived of the right to properly defend herself. The court has refused to consider the vast majority of the documents, that confirm the innocence of Tymoshenko, all documents that mention the scandalous “Rosukrenergo”, and even the official audit statement of “Ernst & Young”, which shows that NAFTOGAZ turned to profitability as result of the 2009 decision to eliminate “Rosukrenergo” from the gas trade. Hearings are presided by the young judge Rodion Kireyev, who is still going through a  5-year probation period, and who was already reprimanded by the Appeals Court for failing to admit documents from the defence, and for an unlawful and biased judgment in the corruption case in the township of Berezan – the only corruption case that he has ever handled in his life. Kireyev was transferred from Berezan to Kyiv to handle the Tymoshenko case. To make long story short, the hearings are a mix of mockery and circus of bad-taste. Naturally, Kireyev turned down requests for bail by US Senator John McCain, by the Dalai-Lama, by Nobel Prize Laureates, and appeals that were backed by the US Department of State. And naturally he will sentence Tymoshenko – there is consistency in his actions, we shall grant him this.

All these proceedings are unconstitutional, and bear massive violations of legal procedures and of Ukrainian Law. The President, whose job is to guarantee the Constitution, keeps saying, that he cannot interfere the court proceedings. He did not mind prejudging the outcome of the court at the Dushanbe Summit though. In plain English: he neglects his direct duties, which is certainly an impeachable offense. But he doesn't mind. He keeps buying vehicles for transporting prisoners, and keeps adding to the numbers of police and bodyguards – explaining that this all is done for “Euro-2012”, a sort of universal excuse that the Donetsk regime uses.

So why? “It's a Gas”, as the 2006 report of “Transparency International” about the shady gas trader say on its cover. The chemical companies of Yanukovych's main sponsor, Dmitro Firtash cannot survive when gas prices are above US$280/1000cu.m, and another Yanukovych's sponsor, Akhmetov, owns metallurgy and power generation assets, which also needs cheap gas. They all want to make more profits. Firtash more than quintupled his wealth during the past  year, but there is no such thing as reason, in this race. If getting cheaper gas will help put Firtash‘s personal enemy Tymoshenko behind bars, then it will be a nice bonus for him. And all the while,  Yanukowych’s ratings  are plunging, and he is about to gain the international standing of Lukashenko or Kim Jong Il.

So, what's next ? Tymoshenko will be sentenced. Afterwards, Yanukovych (or rather his lawyers, who came up with this “brilliant” plan) will file a court case to void the 2009 Agreements. It is hard to believe that any European court or tribunal will even take the case that is based on such a “Kangaroo court” ruling, as the expected ruling in Kyiv will be. Plus, there will be appeals, both national and international ones, and a heavy international backlash. Well, let’s assume that after looking both high and low, and after paying here and there, some “court” will be found. Let's even go wild, and assume that this court will issue the badly needed decision in favor of Yanukovych. What happens next? Can a court, any court, force Russia to sell gas to Ukraine, if Russia doesn't like the price? No. Will any foreign country support such a legal trick, which is based on such a notoriously flawed court hearing? Absolutely not. Then the only option that remains for Ukraine is to tap into transit gas, forcing Russia to cut off transit of Russian natural gas to Europe. But there is bad news for the regime in Kyiv. It is not 2009, it will be 2012 when this action may come. Russia can now pump 76.5 bcm of natural gas to Europe without using Ukrainian pipelines.  Europe has built a network of gas interconnectors, that allow it to bring natural gas from the Northern Sea to Slovakia, and has added 16 bcm of storage capacity. A new gas war will be painful for Europe and for Russia, but it will be far cry from the disaster of 2009. And Russia will get an iron-clad justification to build the “South Stream” pipeline – something that Russian pipe providers and gas service companies, that are close to Putin, badly want.

The bottom line is that the whole Yanukowych strategy is wrong. It will bring nothing but trouble to Yanukovych, and nothing but losses to Ukraine, unless the sentencing will be stopped at the eleventh hour.

And as a final statement, just one more remark: does it not look cynical and ugly, when the president of the country, where the leader of the opposition is tried in a real illegitimate “kangaroo court” plans to turn to seek legitimate international justice in a dispute over gas? And he does this while the good pal of world-famous gas speculator Firtash serves as the Minister of Energy in his government? Is he serious?

Ви це серйозно? Справді?

TOP

6 вересня 2011

image

Поїзд «Україна»

Куди ми котимося?

Андрій Жалко-Титаренко і Володимир Держко

У своїй дивно анти-російській промові у Душанбе на саміті глав держав СНД Янукович сказав, що існує дві головні складові в питанні перегляду газових контрактів. Перш за все мова йде про те, що відповідна угода була підписана господарюючими суб'єктами України та Росії без урахування існуючих між двома країнами угод. «А точніше — з порушенням цих угод», — зауважив він.

«Але якщо Росія з цим не погодиться, безумовно, ми будемо змушені тоді йти в міжнародний суд. Проте, я сподіваюся, у нас вистачить мудрості знайти спільне рішення — без суду. Я розглядаю суд уже як останню інстанцію, коли будуть вичерпані під час переговорів всі наші можливості», — сказав президент України.

Другою складовою, яка повинна враховуватися в питанні перегляду газових контрактів, В. Янукович назвав той факт, що «Нафтогаз Україна» укладав угоду без затверджених урядом повноважень. Правомірність дій у цьому питанні особисто Юлії Тимошенко оцінить суд, підкреслив В. Янукович. «На це питання, я сподіваюся, ми отримаємо відповідь дуже скоро».

(http://news.dt.ua/articles/87216)

Таким чином, cхема проста, і досить примітивна: засудити Тимошенко за зловживання владою, а потім використовувати це судове рішення, щоб почати міжнародну юридичну битву з Росією, аби анулювати контракти, які були підписані Тимошенко. Можна згадати, що вона зробила це, аби відновити газопостачання Україні, і щоб врятувати Європу від холоду взимку 2009 року. Але кого це обходить?

Загальновідомо, що Янукович і прем'єр-міністр Азаров підтвердили свою прихильність до  контрактів 2009 року, коли вони підписали "Харківські угоди" 2010 року. За цими угодами продовжено  перебування в Чорноморського флоту Росії на 25 років в обмін на знижки у цін природного газу. Єдина суттєва зміна, яку було зроблено по відношенню до документів 2009 року є введення штрафів на розпуск угод; Угода і контракт 2009 року таких санкцій не передбачали. За Угодою 2010 року Україна зобов”язалась забезпечити поступове зростання імпорту Російського природного газу щорічно у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За зміну обсягу імпорту - також штрафні санкції. Кінцевий обсяг імпорту природного газу в Україну був встановлений в 2010 році, як 52мільярдів. кубометрів (bcm) на рік, що приблизно Україна споживає в даний час, тоді як власне виробництво становить приблизно 20bcm. Іншими словами, в 2010 році Янукович зобов”язався поступово замінити недорогий газ вітчизняного виробництва з Полтави, Криму, і Галичини на дорогий Російський газ з-за Полярного кола. Не дивно, що опозиція використала все, що мала (включаючи яйця), щоб запобігти ратифікації "Харківських угод".

Наріжним каменем цій грі є вирок Тимошенко. План інакше не спрацює. Ймовірно, він не спрацює все одно, але Янукович старається. І Печерський суд України робить все можливе, щоб виконати завдання, незалежно від того, які докази представлені.

Перш за все, зловживання владою тут ні до чого. За українським законодавством, прем'єр-міністр уповноважений підписувати міжнародні угоди за посадою, і немає необхідності в затвердженні повноважень кабінетом. Прокурори також стверджують, що директиви для української газової монополії “Нафтогаз” на підписання контракту були сфальсифіковані Тимошенко, щоб виглядати, як директиви Кабінету міністрів. Позаяк вони не навели  оригіналу директиви, а документ, який вони долучили до справи був лише з факсиміле Тимошенко, і на  копії, а не на оригіналі. І це була особиста директива прем'єр-міністра, а не директива Кабінету міністрів. Інші претензії у тому ж стилі, але одна все-таки виділяється: Тимошенко буцім намагалися збільшити свою популярність, виглядаючи занадто гарною. Шо, вочевидь, є злочин, якщо навіть побіжно поглянути на портретну галерею нинішнього українського "Політбюро".

Процес також вражає. Тимошенко привозять до суду щодня за 2-3 години до слухань, і замикають в комірці 1X1 метр до початку слухань. Слухання зазвичай закінчуються після 6 вечора, так що її захист не може переговорити з нею, тому що такі правила у  в'язниці; насправді вона позбавлена ​​права належним чином захистити себе. Суд відмовився розглядати переважну більшість документів, які підтверджують невинність Тимошенко, всі документи, стосовно скандального "Росукренерго", і навіть дані офіційного аудиту "Ernst & Young", які показують, що “Нафтогаз” став прибутковим в результаті рішення про усунення "РосУкрЕнерго" від торгівлі газом у 2009 році. Слухання проходять під головуванням молодого судді Родіона Кірєєва, який все ще проходить 5-річний випробувальний термін, і який вже має догану від Апеляційного суду за відмову визнавати документи захисту, а також за незаконне і упереджене рішення у справі про корупцію в селищі Березань — у єдиний випадку корупції, який він розглядав у його житті. Кірєєв був переведений з Березані до Києва, щоб провадити справу Тимошенко. Коротше кажучи, слухання є сумішшю глузування і цирку найнижчого гатунку. Природно, Кірєєв відхилив прохання про звільнення Тимошенко під заставу, що надійшли від сенатора США  Джона Маккейна, Далай-лами, від лауреатів Нобелівської премії, і заклики, які були підтримані Державним департаментом США. Природно, він Тимошенко засудить, у послідовності йому не відмовиш, що є, те є у хлопця.

Всі ці процедури є неконституційними, і несуть масові порушення процедур та українського законодавства. Президент, чия робота полягає в гарантуванні Конституції, продовжує говорити, що він не може втручатися в судовий розгляд. Позаяк він не остерігся передбачити судове рішення, виступаючи в Душанбе. Тобто: він нехтує своїми прямими обов'язками, що, безумовно, є підставою для імпічменту. Але він не звертає на  те уваги. Він купує автомобілі для перевезення ув'язнених, і продовжує додавати кількість поліції та власних охоронців - пояснивши, що це все робиться для "Євро-2012». Це вже стало свого роду універсальним виправданням, що Донецький режим використовує доречно і недоречно.

Чому так? «Це є Газ», як сказано на обкладинці вічно молодого звіту "Transparency International" 2006 року про тіньові газові оборудки. Хімічні підприємства Дмитра Фірташа, основного спонсора Януковича, не можуть вижити, коли ціна на газ вище 280дол. США за 1000 кубометрів. Інший спонсор Януковича, Ахметов, володіє металургійними заводами і компаніями, що виробляють електрику.  Вони також потребують дешевого газу. Коли-небудь ми розповімо, як вони залишаються прибутковими, в той час як Україна купує газ по 355дол.США за 1000 кубометрів. Всі олігархи хочуть отримати більше прибутку. Фірташ збільшив більш ніж у п'ять разів своє багатство протягом року, але для нього не існує такого поняття, як розум в цій гонці. А ще й якщо отримавши дешевший газ Фірташ зможе посадити за грати особистого ворога - Юлю Тимошенко, то це буде приємний бонус для нього. Все, що з усього цього має Янукович — то клопоти. Його рейтинг котиться вниз, і він на шляху до отримання міжнародного статусу  Лукашенка чи Кім Чен Іра, але це його не обходить.

Отже, що ж далі? Тимошенко буде винесено вирок. Після того як вона буде засуджена, Янукович (чи, вірніше, його юристи, яким спала на думку ця "блискуча" схема) подадуть на анулювання угод 2009 року. Важко повірити, що будь-який європейський суд або трибунал буде навіть розглядати справу, яка заснована на такому рішенні, яке очікуєтся, і добутому в такий спосіб. Плюс будуть апеляції, національні і міжнародні, і важкі міжнародні наслідки. Але припустимо, добре пошукавши, і і де-інде заплативши, суд буде знайдений. Давайте навіть припустимо, що цей суд видасть те, чого так сильно хотіла влада - рішення на користь Януковича. Що відбувається далі? Може суд, будь-який суд, змусити Росію продавати газ Україні, якщо Росії не подобається ціна? Ні. Чи буде будь-яка іноземна держава підтримувати такі правові трюки, та ще й засновані на завідомо незаконних слуханнях? Абсолютно ні. Тоді єдиний варіант, який залишається для України, є відбирати транзитний газ, змушуючи Росію припинити транзит російського природного газу в Європу. Але в мене є погані новини для режиму в Києві. Це не 2009, це буде у 2012 році. Росія тепер може прокачати 76.5bcm природного газу до Європи без використання українських трубопроводів, Європа створила мережу інтерконекторів у газових мережах, що дозволить вивести природний газу з Північного моря аж у Словаччину, та ще й додала 16bcm об”ємів газосховищ. Нова газова війна буде болючою для Європи і для Росії, але це буде далеко від катастрофи 2009 року. До того ж Росія отримає залізне обгрунтування для будівництва "Південного потоку" - саме те, чого дуже не вистачає російським постачальники труб і газовим сервісним компаніям, що близькі до Путіна.

Все зводиться до того, що вся ця стратегія є неправильною. Вона не принесе нічого, крім неприємностей Януковичу, і нічого, крім втрат Україні, якщо вирок не буде зупинений в останню хвилину.

І в кінці тільки одне зауваження: чи не виглядає цинічним і потворними, коли Президент країни, де лідера опозиції протизаконно судять щоб ув”язнити не зважаючи на обставини справи, планує звертатися до міжнародних судів в суперечці за газ? І коли він робить це в той час як приятель всесвітньо відомого газового спекулянта Фірташа є міністром енергетики в уряді? Він це серйозно?

Політтехнології навколо Януковича  TOP

30.08.2011

Сергій Мельничук

Усі, без винятку, соціальні збурення в Україні за часів президентства В.Ф. Януковича (податковий майдан, автомайдан, день гніву тощо) активно супроводжуються, зокрема в Інтернеті, погрозами румунського варіанту 1989 року, спрямовуючи негативні емоції мас у жадане русло.

Чим же так відзначилась Румунська революція 1989 року, що хтось із неймовірним завзяттям готує ідеологічне підґрунтя для подібного варіанту вирішення соціальних проблем в Україні? Пригадаймо: наближені особи до Президента Румунії Ніколае Чаушеску забезпечили доступ розлюченої революційної маси до Чаушеску та його жінки - Єлєни Петреску, яка була основним радником у професійних справах свого чоловіка, подбавши при цьому про негайне їхнє осудження і розстріл. У результаті: і народ випустив пару, і мертві нічого вже не розкажуть про механізми, основних виконавців і кремлівських програмістів антинародної диктатури в Румунії. Хоча, лише під час революції 1989 року, за офіційними даними, в Румунії загинуло 1104 людини.

Те, що певні олігархи, висуваючи на пост Президента України кандидатуру Віктора Януковича і фінансуючи його передвиборчу кампанію, відводили Януковичу роль цапа-відбувайла – я думаю – сьогодні у більшості не викликає сумніву. Обідрати останнє з українського народу та повісити на нащадків громадян України кабальні борги, забезпечивши розтягування запозичень по кишенях спонсорів передвиборчої президентської кампанії – досить прибутковий бізнес-проект. Але, враховуючи те, що за таку масштабну аферу народ вимагатиме крові, то технологічно треба подбати про цапа-відбувайла, на якого  народ випустив би свій гнів.

Із сьогоднішніми повноваженнями Президент України занадто небезпечний для мафіозних структур аби не сковувати його тотальним народним обуренням. Забезпечуючи власний вплив на Президента - ці «бізнес-партнери», отримуючи шалені прибутки завдяки економічній політиці В.Ф. Януковича, нашіптують йому на вухо чужими устами деструктивні поради - харківські угоди, податковий кодекс, пенсійну реформу, ув’язнення Ю.Тимошенко тощо. Деякі наче вкрай і необхідні, але катастрофічні за своєю суттю і виконанням, Як кажуть в народі: - «Застав дурня Богу молитися, він і лоб розіб’є». Заганяючи такими «дурнями» Президента в глухий кут. А при досягненні критичного незадоволення шахрайською владою і особисто Президентом, у основних «бізнесменів» виникне необхідність збереження награбованого майна та своєї шкіри - виступити в якості визволителів народу від «узурпатора Президента-кримінальника», забезпечивши таким чином свій позитивний образ - визволителів народу та залишаючи важелі формування і впливу на владу у своїх руках. 

Усе це добре бачать різні суб’єкти міжнародних відносин, що і намагаються використати у своїх інтересах. Хтось намагається затягнути Україну у вічну боргову кабалу, розплатитися за яку можна лише самим найдорожчим, що є для кожної країни – землею. А хтось планує повернути Україну до себе разом з усіма її «бізнесменами», а точніше - з їхнім награбованим майном, наче норовисту блудну доньку до рідного дому, Так, до Російської імперії. І затятих прихильників такого повернення України в лоно Російської імперії, серед державних чиновників України, хоч і значна меншість, але  не одиниці. Вони то і використовують свої владні повноваження не на зміцнення і розбудову української держави, а на створення ідеологічного та матеріального плацдарму для імперської російської експансії в Україну. Той же Дмитро Табачник, ставши міністром освіти та науки України, з особливою завзятістю взявся за закриття українських шкіл, переписування підручників з історії України, скорочення годин вивчення державної мови, одночасно збільшуючи години вивчення мови сусідньої держави, - наче конкістадор в Америці – знищуючи, таким чином, основні ознаки ідентичності корінного населення України. Що ж, з людьми поводяться настільки нахабно й цинічно - наскільки вони дозволяють.

Ідеологічні імперські переконання у деяких випадках підсилюються особистими образами. Не від однієї компетентної людини я чув про застосування В.Ф.Януковичем свого улюбленого, так би мовити, засобу виховання - кулаком в зуби - до губернатора Луганської області Олександра Єфремова.

Як сказав наприкінці лютого 2007 року В. Путін, підводячи підсумок своїх сподівань на правління Віктора Януковича урядом України, – «…падвєлі рєбята в Украінє». Тому для мене не дивне, що комсомольці, з подачі Володимира Путіна, почали підривати компроматом клани розжерівшої і знахабнілої «босоти» аби зруйнувати основну опору Віктора Януковича та самим стати князями Малоросії Російської імперії.

За логікою кремлівських програмістів, - у час досягнення піку незадоволення народом України правлінням бандитською владою, якійсь комітет порятунку України звернеться до «братньої» Росії з проханням про допомогу у звільненні своїх братів і сестер в Україні від мафіозних кланів, які узурпувавши владу, висмоктують останні соки з народу. Як завжди, ініціаторами створення цього комітету виступлять особи, наближені до перших осіб держави, які добре обізнані з підкилимним життям Президента та тіньовими фінансовими потоками. Аби швидко і оперативно поприбирати зайвих свідків здобуття свого першого мільйону, як ворогів народу, та зі знанням справи взяти у свої руки правління держаною структурою, уже в якості визволителів народу від «Президента-кримінальника» та його поплічників.   

Як казав Володимир Вольфович Жереновський – «…ми Украіну бєз вайни заваюєм». Як відомо, те, що у Жереновського на язиці – планується в Кремлі. Але, не завжди кремлівські плани, особливо, що стосуються України, здійснюються. Бо Україна – не Росія.

Третя газова війна між Україною та Росією? TOP

http://www.unian.net/ukr/news/news-454840.html
05.09.2011

Олександр Безкоровайний

image Останнім часом відносини між Росією і Україною з газових питань погіршилися ще більше. Уряд України передав 1 вересня через посольство РФ і дипломатичними каналами лист уряду Росії з ініціативою провести переговори про постачання газу, в якому викладено пропозиції щодо умов імпорту і транзиту газу. Подробиці невідомі, але ясно, що українська сторона могла запропонувати лише зниження ціни на російський газ і (або) підвищення тарифу на транзит російського газу до Європи через територію Україну.

Президент Янукович у суботу злітав в Душанбе на саміт глав держав - учасників СНД, де зробив ряд резонансних заяв. Зокрема, він повідомив там журналістам, що Україна не сприймає будь-якого тиску в процесі переговорів щодо перегляду ціни на російський газ. «Спочатку загнали нас у кут, потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні, не мене особисто, а це принижує державу, і я не можу цього допустити», - підкреслив український президент. Причому, зрозуміло, що ці його слова адресувалися кремлівському керівництву.

Російська сторона відповіла зухвало. Президент Медведєв взагалі не зволив зустрічатися з Януковичем в Душанбе для обговорення газових проблем. «За моєю інформацією, окремої робочої зустрічі не відбулося. За ініціативою російської сторони, Дмитро Медведєв і Віктор Янукович обмінялися думками на полях саміту», - повідомила з цього приводу прес-секретар глави російської держави пані Тімакова. Щодо ж українського листа вона заявила: «Російський президент звернув увагу українських партнерів на те, що ті пропозиції, які були передані російському уряду і про які було повідомлено йому, не містять конкретики».

Крім того, минулої п`ятниці прем`єр-міністр Азаров розповів, що «Нафтогаз Україна» буде реорганізовано, після чого припинить своє існування. «Буде ліквідаційний період, і через певний час після дотримання всіх необхідних формальностей будуть діяти на цьому ринку абсолютно інші нові компанії, і природно, через це всі угоди, які існують на сьогоднішній момент, повинні бути переглянуті", - прокоментував він ймовірний перебіг подальших подій.

imageМосква відреагувала миттєво і дуже різко. «Вважаємо неприйнятними маніпуляції реорганізаційною процедурою для того, щоб виправдати односторонню відмову від існуючої угоди. Будь-які внутрішньодержавні рішення України не повинні впливати на виконання міжнародних зобов`язань. В іншому випадку це може спричинити за собою тяжкі наслідки для економіки України », - попередила прес-секретар президента Росії.

Ще Азаров, а потім Янукович заявили про можливість звернення в судові інстанції, якщо Росія не погодиться на здешевлення газу. На це пролунала жорстка відповідь: Росія готова відстоювати свою позицію за газовою угодою з Україною в будь-якому суді.

Загалом, колишні запевнення керівників країн у взаємній «великій дружбі» на такому тлі виглядають безглуздими жартами. Сторони обмінюються провокаційними висловами і погрозами, але ніхто, схоже, не збирається поступатися. Російський уряд згідний знизити ціну на газ в обмін на вступ України до Митного Союз або, на крайній випадок, на здачу Газпрому української ГТС. Керівництво ж України оголосило, що в МС не піде, тому що рухається в Європу, а свою «трубу» Росії не віддасть.

Таким чином, ситуація тупикова, і назріває нова газова війна. При цьому Янукович з Азаровим «кивають» на газові угоди, підписані Тимошенко 19 січня 2009 року. Але вперто не хочуть визнавати, що укладені минулого року Харківські угоди про знижку на газ в обмін на продовження терміну перебування російського флоту в Криму були вкрай бездарними. Не тільки в політичному аспекті, а й в економічному.

Нагадаємо, в січні 2009 року була остання газова «війна» (перша - в січні 2006 року), коли Росія перекривала газовий кран не тільки для України, але й для Європи. Завершився цей конфлікт підписанням сумнозвісного газової угоди, згідно з якою ціна на нафту почала розраховуватися з економічної формулою. Правда, на 2009 рік Тимошенко домоглася знижки на 20%, а, крім того, у другій половині 2008 року і в 2009 році світові ціни на нафту сильно впали. В результаті цього ціни на російський газ для Україні протягом 2009 року дешевшали і були набагато нижчими, ніж для європейських держав - не рахуючи Білорусі, з якою у Росії особливі відносини. Зокрема, в I кварталі ціна для України становила $ 360 за тисячу кубометрів, в II кварталі - $ 271, в III кварталі - $ 198, в IV кварталі - $ 208.

imageЦіни на нафту, які обвалилися в результаті світової кризи, стрімко поповзли в гору вже в 2010 і 2011 роках, внаслідок чого стали швидко рости і ціни на газ, що розраховуються за формулою. Сьогодні можна лише припускати, як би Тимошенко вела переговори з Москвою щодо перегляду газових угод, якби стала в 2010 році президентом України.

А от команда Януковича вже не могла не бачити в квітні 2010 року, коли підписувалася Харківська угода, що нафта у світі дорожчає, внаслідок чого будуть підвищуватися ціни і на російський газ. У зв`язку з чим потрібно було домагатися від Росії не просто якоїсь знижки, а й корекції формули в газовій угоді, що дозволяло б пом`якшити умови для України у разі різкого злету світових цін на нафту.

Газова формула в угоді від 19 січня 2009 року являє собою, говорячи математичною мовою, лінійну залежність. У ній закладена пряма пропорція між цінами на нафтопродукти (мазут і газойль) за попередні дев`ять місяців і ціною на газ, а відштовхується розрахунок від базової ціни на газ в $ 450. Однак для ситуації, коли ціни на нафту розкручуються спекулянтами на світових біржах до дуже високих значень, варто було б ввести в цю формулу понижуючі коефіцієнти.

Тобто, необхідно було передбачити, наприклад, прогресивну шкалу - за аналогією, скажімо, з існуючою у багатьох країнах прогресивною шкалою прибуткового податку, коли ставки податку варіюються залежно від розмірів доходу від 10% до 50% (чим більше заробляєш, тим вище ставка , і навпаки). Щоб після досягнення світових цін на нафту (мазут, газойль) якихось високих значень ціни на газ збільшувалися вже не в прямій пропорції, а з понижуючим коефіцієнтом, який тим більший, чим вищі ціни нафтопродуктів.

Тим самим був би закладений, так би мовити, принцип справедливості - адже не можна вважати справедливими злети до небес світові ціни на нафту навесні 2011 року чи влітку 2008 року! Оскільки ж ціни на нафту формуються під впливом спекулятивного світового капіталу, то й  ціни на газ для України, виходить, також залежать від примх іноземних спекулянтів.

Причому, якби зміну формули  українською стороною було запропоновано Росії на початку 2010 року при підготовці Харківських угод, то тоді було б легше домовитися, оскільки світові ціни на нафтопродукти були в той період ще не занадто високі. Розрахована за формулою ціна на газ для України на I квартал 2010 року становила $ 306 за тисячу кубометрів, тоді як на IV квартал 2011 року вона добереться до $ 500 (зі знижкою за Харківськоюу угодою - $ 400).

Звичайно, якщо б відносини між керівництвом Росії та Україні були дійсно хорошими, то в Кремлі прислухалися б до подібних аргументів української сторони. Москва ж вимагає від Києва за поступки аж надто багато. І хоча Азаров у неділю заявив, що «ніхто і ніколи не дочекається ніяких воєн, у тому числі газових», але ці його слова звучать не дуже переконливо.

Україна: в очікуванні подвійного удару TOP

http://soskin.info/news/3349.html
01 вересня 2011

Восени загострюються не лише хвороби людські, а й економічні. Світова криза 2008 року, якщо пам’ятаєте, теж почалася цієї пори. Не встигло людство оговтатися від неї, як 2011-го стала підніматися друга її хвиля, обваливши фондові ринки. Знову захиталися національні валюти провідних країн світу. Однак Президент та керівництво уряду України самовпевнено заявили, що їм рецидив світової фінансової кризи „до лампочки”. Мовляв, запас міцності економіки та фінансової системи такий надійний, що їй не страшні ні девальвація (знецінення) національної валюти, ні дефолт. Наша країна не потребує навіть допомоги Міжнародного валютного фонду. А що ж насправді чекає нашу економіку восени цього року?

Відомий український економічний експерт Олег Соскін переконаний, що вона може незабаром зазнати подвійного удару. Одного завдасть недолуга економічна політика теперішньої влади, а другого — світова фінансова криза. Річ у тому, що уряд замість того, щоб братися за структурну перебудову економіки, підвищення ефективності її виробничих галузей, поліпшення зовнішньо-торгівельного балансу, розвиток малого та середнього бізнесу, дбати про підвищення купівельної спроможності громадян, став надувати бульбашку фінансової системи, включивши на повну потужність верстати для друкування готівки. Протягом останніх 17 місяців, із того часу, коли на владну вахту заступила команда В. Януковича, Національний банк України збільшив грошову масу аж на 34 відсотки. І це при тому, що ВВП фактично тупцює на місці, зупинилася діяльність ринків: іпотечного, споживчого, валютного, будівельного та інших, утворилося від’ємне сальдо зовнішнього-торгівельного балансу. Частка закордонного капіталу в банківській системі скоротилася і становить 30 відсотків, що свідчить про те, що він відтікає за кордон. Це означає, що для підтримки життєдіяльності наших банків знадобиться величезне рефінансування, як це було 2008 року, коли для їхнього порятунку уряд кинув кілька сотень мільярдів гривень, фактично витративши ввесь золотовалютний запас. Валовий зовнішній борг країни, який включає державні та корпоративні зобов’язання, збільшився до 135 млрд. доларів. Максимально допустимий ріст грошової маси в цих умовах, на думку експерта, міг би становити не більше 3-4 відсотків. За розрахунками Олега Соскіна, фінансова бульбашка, яка утворилася, може луснути у жовтні-листопаді.

Адже на цей час, згідно з прогнозами, обвал світових фондових та споживчих ринків перебуватиме у найнижчій точці. Різко впаде попит на нашу експортну продукцію: міндобрива та метал. Зменшаться валютні надходження. Ситуацію не врятує навіть непоганий врожай зернових культур, бо через запровадження експортного мита на цю продукцію, та скасування норми про повернення ПДВ експортерам, ціни на збіжжя не відповідають ринковим. Через це селяни притримують його до кращих часів. А тому експорт зернових цього року як ніколи млявий. Дуже обтяжливою для державного та місцевих бюджетів буде підготовка до нового опалювального сезону. Адже більшість міст та селищ не мають коштів, щоб розрахуватися з боргами за газ та відремонтувати теплові мережі. Щоб залатати бюджетні діри доведеться знову робити внутрішні та зовнішні запозичення як мінімум на мільярд євро, вважає експерт.

Але Міжнародний валютний фонд не дасть і копійки, бо український уряд не виконує свої зобов’язання перед цією фінансовою інституцією, згідно з якими слід було запровадити пенсійну реформу та підвищити ціни на газ для населення з 350 дол. за 1000 куб.м до 450-500. Схоже, що влада не зважиться на ці кроки, принаймні до 2012 року, бо рейтинги правлячої партії та Президента опустилися до 10-12 відсотків. А без зовнішніх запозичень обвал гривні та дефолт неминучі, переконаний аналітик. Курс національної грошової одиниці уже через місяць-два може становити 12 гривень за долар.

Але є ще один вихід із глухого кута. Негайна відставка уряду, а ще ліпше — зміна олігархічно-кланової влади на національно-патріотичну, яка має розпочати справжні реформи в інтересах народу на засадах народного капіталізму, модель якого успішно діє в скандинавських та інших країнах ЄС. Першочерговими кроками мають бути — денонсація Харківських угод із Росією, запровадження нового податкового кодексу, який сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, децентралізація бюджетної політики, повернення у державну власність обленерго, нафтогазовидобувних та інших високоприбуткових підприємств, припинення витоку капіталу в офшори, недопущення запровадження ринку сільгоспугідь, бо в умовах світового економічного колапсу ніякий дурень їх на продаж не виставляє. Аналітик прогнозує, що інакше наші чорноземи протягом кількох років скуплять світові мафіозні картелі, які вирощуватимуть на придбаних площах мак та коноплі для виробництва наркотиків, а селяни перетворяться на рабів.

Соціальний вибух цієї осені неминучий. Він прискорить падіння „біло-блакитного” режиму, вважає Олег Соскін.

Газета „Сільські вісті”, №98(18688) від 1 вересня 2011 року

 
Заява українських громадських організацій TOP

щодо незаконного захоплення культурно-освітнього центру Харківського міського товариства “Спадщина”

2 вересня 2011 року харківська влада провела злочинну спецоперацію щодо української громади міста. У протиправній, брутальній формі, усупереч чинному законодавству понад п’ятдесят осіб – представників харківської міської ради, департаментів виконкому міськради, представників різних комунальних служб із відповідною технікою у супроводі міліціянтів та переодягнутих представників силових структур, прокуратури, приватних охоронних структур та державної виконавчої служби – провели силове захоплення офісу культурно-освітнього центру найстаршої в краї української громадської організації Харківського міського культурологічного товариства «Спадщина» (Харків, вул. Сумська, 44/2). Усього в захопленні приміщення безпосередньо брали участь понад тридцять осіб у цивільному, понад двадцять – у міліційних строях, ще близько тридцяти міліціянтів перебували поруч у кількох десятках метрів за рогом будинку напоготові, також два автобуси з міліціянтами стояли неподалік, готові вивозити людей, котрі чинять опір. Без відповідних документів, працівники державної виконавчої служби Київського району м. Харків, грубо порушуючи закон, використовуючи нечинну постанову про порушення впровадження щодо виселення, брутально відкидаючи людей, котрі стояли на захисті приміщення перед входом у будівлю, захопили весь під'їзд та виставили охорону на вході. Попри опір громадськості, рейдерам удалось болгаркою та іншими інструментами відкрити вхідні залізні двері та внутрішні двері до інших кімнат. Під охороною людей у цивільному та “правоохоронців”, не обмежуючи себе в погрозах і брутальних висловах, вони почали виносити майно організації з приміщень ХМТ “Спадщина”. На вулиці опинились меблі, комп’ютерна техніка, архівні фонди, унікальне бібліотечне зібрання видань, історичні архіви та інше громадське майно.

Товариство “Спадщина” перебуває в судових тяжбах з Управлінням комунального майна та приватизації департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради понад два роки, його постійно намагаються виселети. І хоча дійсно був програний господарський суд першої та апеляційної інстанції, проте не було повідомлено про призначення державних виконавців й ними не було винесено відповідної постанови, що є відверто злочинним порушенням закону України “Про виконавче провадження”. Крім того, справу щодо виселення розглядає Вищий господарський суд України. Товариство неодноразово повідомляло ЗМІ, державні та громадянські інституції про очевидну заанґажованість судів щодо замовних рішень у цій справі.

Рейдерське захоплення посадовцями муніципалітету приміщення останнього в Харкові незалежного культурно-освітнього центру товариства “Спадщина”, який об’єднував українські молодіжні й культурологічні організації, Спілку української молоді, освітні курси, студії, кобзарську майстерню, Український медійний центр, редакцію газети “Український простір”, стало важливою стратегічною акцією харківської влади щодо зачищення міста від українських громадських інституцій напередодні виборчих перегонів. Тепер громадський актив впливових і ефективних на Харківщині структур, які проводили незалежну культурно-просвітницьку роботу, були ініціяторами та реалізаторами багатьох творчих проєктів, освітніх заходів, що виконували важливу роль у становленні громадянського суспільства та підтримці міжнаціонального ладу на Харківщині позбавлений приміщення і матеріяльно-технічної бази

Протиправне захоплення культурно-освітнього центру товариства “Спадщина” наочно демонструє аґресивно-репресивну політику харківського керівництва щодо демократичних сил реґіону й виявляє його ворожість і зневагу до конституційних прав української громадськості Харківщини.

Висловлюємо свій рішучий протест щодо протиправних і дискримінаційних дій Харківської міської влади, Харківської обласної державної адміністрації до української громади краю й вимагаємо повернення приміщень, які законно належать культурно-освітньому центрові Харківського міського товариства «Спадщина» за адресою: Харків, вул. Сумська, 44/2.

Закликаємо посадовців, депутатів усіх рівнів, громадсько-політичних діячів, усе свідоме громадянство України, світову українську спільноту не допустити розгортання на Харківщині антиукраїнської кампанії й підтримати боротьбу української громади Харкова за законні права культурно-освітнього центру Харківського міського товариства “Спадщина”.

Голова Харківського міського товариства “Спадщина”  Валерій Дяченко

Голова правління Фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича Костянтин Черемський

Від проводу Харківської крайової організації Спілки Української Молоді

Андрій Храбустовський

Від Харківського кобзарського цеху Сергій Чурай

Заступник голови ХОО Конґресу української інтеліґенції заслужений працівник освіти України Микола Зубков

Links to event postings TOP

Do you maintain a website of events for your city or region? Let us know and we'll add a link to your site in the ePOSHTA newsmagazine.

 Canada

 United States

Canadian flag Toronto: First Annual Ukrainian Heritage Day in Ontario -- Sept. 7 TOP

Complete program details HERE

image

In March, the Ontario Legislature unanimously passed Bill-155 the Ukrainian Heritage Day Act which proclaimed September 7th of each year Ukrainian Heritage Day in the province of Ontario.

The Ukrainian Canadian Congress – Ontario Provincial Council invites you to celebrate:

The first annual Ukrainian Heritage Day in Ontario - September 7th, 2011

- 12pm-1pm: Commemorative Program - Queen’s Park front lawn

- 1:30pm: Commemorative Open House Sharing our Heritage - St. Vladimir’s Institute (620 Spadina Avenue)

Background on Ukrainian Heritage Day can be found HERE.

Please share this invitation with your family and friends.

Everyone is welcome! We look forward to seeing you there.

Ukrainian Heritage Day

On Thursday March 24th, 2011, the Ontario Legislature unanimously passed Bill-155 the Ukrainian Heritage Day Act which proclaimed September 7th of each year Ukrainian Heritage Day in the province of Ontario. Bill-155 was introduced by Gerry Martiniuk, MPP (Cambridge) and was co-sponsored by Donna Cansfield, MPP (Etobicoke Centre) and Cheri DiNovo, MPP (Parkdale-High Park).

Ukrainian Heritage Day provides a special opportunity to recognize the role that Ontario has played in successfully welcoming generations of Ukrainians seeking a better life here in Canada while celebrating the contributions of Ukrainian Canadians across many communities and walks of life to our province and our country.

Advance Notice: Toronto: Demonstration in Support of Democracy for Ukraine, Release of Yulia Tymoshenko & All Political Prisoners TOP

Advance Notice:

Third Toronto Demonstration in Support of Democracy for Ukraine, Release of Yulia Tymoshenko & All Political Prisoners

The Democratic Opposition Leader, who was arrested Aug 5, 2011 in Kyiv will likely be sentenced in the next week (WSJ 2.09.2011)

A demonstration will be organized by the Canadian Group for Democracy in Ukraine (CG4DU) on the same day if a guilty verdict is announced.

Some people, among them recent immigrants from Ukraine, are against supporting individual Ukrainian politicians, like Yulia Tymoshenko or Yuriy Lutsenko, claiming that all politicians in Ukraine are crooks and bandits and that they deserve to be where they are, in jail. However, the Canadian Group for Democracy in Ukraine, as our name asserts is for broader democratic issues in Ukraine such as the rule of law, the institution of the political opposition, human rights, open transparent elections and freedom of the press. If we throw up our hands and do nothing, then the oligarchs and the Party of Regions have won and Ukraine and democracy has lost.

image

Possible Dates: Sept 7 or 8 or 9th, 2011 at 6:30pm

In front of the Ukrainian Consulate
2275 Lakeshore Blvd West, Toronto
(two blocks west of Park Lawn on the south side)

image

Call, email and text message your friends

For information  contact: CGforDU@gmail.com or call 416-763.4982

Join our Facebook group to stay in touch:
   
https://www.facebook.com/#!/groups/cg4du/ 

 Donations: Buduchnist Credit Union, Toronto,  Account #62736


Canadian Group for Democracy in Ukraine

The Canadian Group for Democracy in Ukraine (CGforDU) is a newly created grassroots organization comprising Canadians concerned with Ukraine’s backsliding  towards dictatorship under the leadership of President Victor Yanukovych.  The Group is guided in its raison d’etre by its democratic Canadian experience, its rights as citizens of a free country concerned with a fledgling democracy, as well as its keen interest in peace and security in the world.

The erosion of freedom of expression, disrespect for national symbols, favouring Russia’s interests above those of Ukraine, preferential treatment of the Moscow’s Patriarch led Orthodox Church, the politicization of the criminal law system; indeed the systemic violation of universal freedoms and human rights as penned in the UN Declaration of Human rights created a need for greater attention and action in this area and gave birth to the Group.

Some of the recent violations of human rights in Ukraine underscore the rational:

  • Charges against and imprisonment of leading parliamentary opposition members above all, the arrest of  the principal opposition party leader, former  prime minister and presidential candidate, Yulia Tymoshenko;
  • Accelerated harassment and intimidation of the academic community with a focus on historians drawing attention to Ukrainian national resistance to Soviet rule;
  • Censorship of media and curtailment of the peoples’ freedom of assembly.

To deal with such abuses the Group invites all freedom loving Canadians to join in calling upon the Canadian government to keep condemning this slide towards dictatorship and, if unheeded, take concrete actions to counter them.  The Group advocates the targeting of Ukraine’s oligarchs and its senior officials, including judges implicated in corrupt and/or criminal activities, if these don’t cease.

The Canadian Group for Democracy in Ukraine acts in response to the call of Ukraine’s democrats who, unable to fight the slide into dictatorship on their own, need friends like Canada and other democracies to assist them in staying the course of freedom, rule of law and democracy.  

The Canadian Group for Democracy activism has brought about the Open letter to Prime Minister of Canada from former ambassadors and senior officials (see below) and organized the Toronto Demonstrations in Support of Democracy for Ukraine, Release of Yulia Tymoshenko & All Political Prisoners on Monday August 8 and Friday August 12, 2011

Contact: CGforDU@gmail.com
416-763-4982

Canadian flag Western Canada: Screenings of Feature documentary Genocide Revealed  - Winner of 11 International Awards -- Sept. 18 - 25 TOP

Multi-Award Winning Feature Documentary

Genocide Revealed

Director Yurij Luhovy
Narrator: Graham Greene
Voice-over: Lubomir Mykytiuk & Jill Hennessy

Upcoming Screenings

WINNIPEG Premiere

Director will be present
Sunday September 18, 2011, 2:00pm
Canad Inns Polo Park
1405 St. Matthews Ave
Info: (204) 586-3445 or 227‐6432 or 589-7592

CALGARY Premiere

Monday September 19, 2011, 7:00 pm
St. Vladimir’s Ukrainian Orthodox Cultural Centre
404 Meredith Road NE

EDMONTON Premiere

Tuesday September 20, 2011, 7:00 pm
Ukrainian Youth Unity Complex
9615 153 Avenue

KELOWNA Premiere

Wednesday, September 21, 2011, 7:00 pm
Sts. Peter and Paul Ukrainian Orthodox Parish Auditorium
1935 Barlee Road

VANCOUVER Premiere

Sunday, September 25, 2011, 1:30 pm
The Holy Trinity Cathedral Auditorium
154 E. 10th Avenue
Info: (604) 437-1464

www.yluhovy.com

Canadian flag Toronto: St. Vladimir Institute 1st Annual Fall Golf Classic -- Sept. 25 TOP
image
Canadian flag Toronto: Garden Party -- Sept 25 TOP
image
Canadian flagТоронто: Запрошення на святкування: День Української Спадщини в провінції Онтаріо - 7 вересня TOP


Довідкова інформація про День Української Спадщини подається тут

image

Шановні!
 
У березні парламент Онтаріо одноголосно прийняв Закон про День Української Спадщини, згідно з яким 7 вересня щороку відзначатиметься День Української Спадщини в провінції Онтаріо.
 
Конґрес Українців Канади - Провінційна Рада Онтаріо запрошує Вас на святкування:
 
Першого святкування Дня Української Спадщини в Онтаріо - 7 вересня 2011
- 12:00 до 1:00 год.,
пополудні: Пам'ятна програма – перед парламентом Queen’s Park

- 1:30 PM: Пам'ятний День відкритих дверей ЂДілимося нашою спадщиною» - Інститут св. Володимира (620, Spadina Avenue)
 
Будь ласка, читайте запрошення і програму дня в додатку. Довідкова інформація про День Української Спадщини подається тут.
 
Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з вами.
 
 
День Української Спадщини:
У четвер, 24 березня 2011, парламент Онтаріо одноголосно прийняв Закон про День Української Спадщини, згідно з яким 7 вересня щороку відзначатиметься День Української Спадщини в провінції Онтаріо.
Цей законопроект був запропонований Джеррі Мартинюк MPP (Кеймбридж) у співавторстві з Донною Кансфілд, MPP (Етобіко Центр) та Шері ДіНово MPP (Паркдейл-Гай Парк).
 
День Української Спадщини особливо наголошує на значній ролі, яку відіграло Онтаріо, приязно вітаючи нові покоління українців, що прибували в Канаду в пошуках кращого життя.  Окрім того, це - можливість урочисто відзначати внесок українських канадців у багатоетнічне канадське суспільство, а також окремі верстви населення нашої провінції, а навіть нашої країни.
 
Іван Бейкер
Президент,
Конґрес Українців Канади - Провінційна Рада Онтаріо
uccontario@gmail.com

Canadian flag Торонто: Театраъно-музична студія ім. Л.А. Олійника запрошує дітей від 7 років - реєстрація 13 i 20 вересня TOP
image
Canadian flag Toronto: Ukrainian Language Classes TOP

Ukrainian Language Classes

This program is intended for the general public interested in learning Ukrainian as a second language. It may be that you are of Ukrainian ancestry and just out of practice, have Ukrainian in-laws or just interested in learning another language.

Call to inquire which level would be most suitable for you.

ST. VLADIMIR INSTITUTE
620 Spadina Avenue
Toronto, Ontario    M5S 2H4 (at Harbord )
Ph. 416-923-3318
svi@stvladimir.ca
www.stvladimir.ca

I   Beginner Course: Learn the Cyrillic alphabet. The focus is on speaking using simple grammatical structures through intensive class participation.

Tuesdays, 7:00-9:00 p.m.
Ukrainian 1: Sept. 13 – Dec. 20/11, Ukrainian 2: Jan. 3 – Apr. 24/12

II  Intermediate: Develop more fluency in everyday communication and learn more advanced grammar structures in the past and future to handle more complex everyday situations.

Thursdays, Group A: 5:00 - 7:00pm.; Group B: 7:00 - 9:00 p.m.
Intermediate 1: Sept. 15 – Dec. 22/11, Intermediate 2: Jan. 5 – Apr. 26/12

III Advanced: Continue to improve your speaking skills and your ability to handle real-world situations.

Wednesdays, 7:00 – 9:00 pm.
Advanced 1: Sept. 14 – Dec. 21/11; Advanced 2: Jan. 4 – Apr. 25/12 

Fee: $250.00 for 60 h./30 sessions

High Proficiency Ukrainian: For those who need to upgrade their knowledge, and fluency in the Ukrainian language. Particular attention is given to the idiomatic use of the language and cultural aspects.

Wednesdays, 7:00 – 9:00 pm. (twice a month)
Oct. 5 – Dec. 21/11
Jan.5 to April 25/12

Fee: $160.00/28 hours (14 sessions)

Payment:
Full payment is required by September 7/11. No post-dated cheques allowed.
Cheques payable to St. Vladimir Institute. There is a $25 administration fee for NSF cheques.    

Refund Policy:
Refunds, less a $25 administration fee, will be issued for a withdrawal from a course by the third class.

Cancellation Policy: A minimum of 10 students is required to open a class.

A full refund will be given if a class is cancelled.

Севастополь: XX Міжнародна  конференція-семінар з проблем собріології, профілактики, соціальної  педагогіки та алкології -- 20 по 30 вересня

TOP

Мета конференції-семінару: вивчення діяльності конфесій Миру в області тверезіння, підготовка фахівців в галузі профілактики та подолання залежностей, обмін передовим досвідом роботи з формування здорового, тверезого способу життя, формування Всесвітнього міжцерковної ради з попередження тютюнової, алкогольної та наркотичної загрози.

Географія учасників: Росія, Україна, Білорусія, Молдова, Азербайджан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан, Абхазія, Казахстан, Південна Осетія, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Боснія-Герцеговина, Чехія, Данія, Фарерські острови, Індія, Бангладеш, Ірак , Італія, Македонія, Нігерія, Пакистан, Португалія, Сербія, Словаччина, Шрі Ланка, Швейцарія, Таїланд, Німеччина, Польща, Швеція, Норвегія, Ісландія, Фінляндія, Бельгія, Нідерланди, Китай, Індія, Нова Зеландія, Австралія, Канада, США , Великобританія та інші країни.

Кого  ми очікуємо. Конференція-семінар в першу чергу розрахована на: духовних осіб; соціальних педагогів і спеціальних психологів, викладачів за методами Шичка, Бурхливо, Ліндемана, Бейтса, Грінченка, Орлова, Худоліна, Шандибіна; працівників культури; профілактологов; собріологів; ювенологов; алкології; наркологів; соціальних працівників; шкільних психологів і педагогів; журналістів і публіцистів; лідерів молодіжних організацій; активістів антинаркотичного, тверезницького рухів; секретарів комісій, що протистоять наркотизму; секретарів комісій у справах неповнолітніх; працівників центрів по формуванню здорового способу життя.

Журналістам буде надана можливість, підготувати для своїх видань статті,  інтерв'ю, замальовки, репортажі і т. п.

Заїзд та реєстрація 20 вересня 2011 за адресою: Україна, Крим, м. Севастополь - 2, вул. Сімонюк, 62, турбаза "Севастополь", тел. / 10-380-692 / 71-60-45; 71-61-58

Заїзд на семінару 20 вересня 2011 року. Від'їзд додому-30 вересня.

Теми доповідей, повідомлень, дискусій та лекцій на пленарних засіданнях:

  • Російський хрест: демографічна катастрофа Росії / Жданов В.Г., професор /
  • Розкриття шкоди алкоголю в якутської літератури / Башаріна З.К., професор /
  • Іслам і тверезі традиції / Вагапова Ф., доцент /
  • Здоровьесберегаюшіе ресурси студентської молоді / Єрмакова Т.І., доцент /
  • Православ'я та тверезість / Циганков В.А., доктор філософії /
  • Тверезість у світі наших предків / Шилов Ю.О., академік ПРА /
  • Державна політика щодо формування здорового способу життя населення / Усанова Є.П., професор

Організаційний внесок:

Для представників Росії, Білорусі, Казахстану, Латвії, Литви та Естонії 45 Євро в будь-якій валюті, згідно з поточним курсом.

Для представників України, Молдови, країн Закавказзя та Середньої Азії - 30 Євро.

Для решти країн оргвнесок - 85 Євро.

Для членів Міжнародної Академії тверезості, студентів, аспірантів, учнів, пенсіонерів, а також раніше навчалися на курсах за методом Г. А. Шичка передбачена 10% знижка.

Організаційний внесок може бути сплачений лише готівкою по приїзду на конференцію-семінар в Севастополь.

Реквізити для безготівкової оплати за проживання і харчування в пансіонаті:

Одержувач: Турбаза «Севастополь» м. Севастополь 99011, вул. Балаклавська, буд.11

Р / р 26000317478001, СФ «Приватбанк», МФО 324935, код  за ЄДРПОУ 20710364

Тел. (10-380-692) 54 49 04

Адреса оргкомітету: 603024. м. Н. Новгород, вул. Бєлінського, 91 – 135 факс / тел. (831) - 421-13-21 або 251-96-59, E-mail: mayurov@sandy.ru  або mayurov@mail.ru

Вартість проживання та Подробиці на сайті МАТРА: www.intacso.ru , www.intacso.com

Poll rejects museum’s plan to set Holocaust apart from other genocides TOP

http://www.theglobeandmail.com/news/arts/poll-adds-to-controversy-over-rights-museums-holocaust-program/article1952131/
Wednesday's Globe and Mail
Published Wednesday, Mar. 23, 2011 6:00AM EDT
Last updated Saturday, Aug. 20, 2011 1:23PM EDT

JAMES ADAMS

A poll sponsored by two organizations opposed to the exhibition plans of the Canadian Museum for Human Rights indicates Canadians wish to have “one exhibit which covers all genocides equally” rather than one zone devoted to “a particular genocide” such as the Holocaust and another dedicated to others.

More related to this story

Protest grows over Holocaust ‘zone’ in Canadian Museum for Human Rights

Ukrainian Canadian Congress campaigns for inclusion in human rights museum

Ukrainian group wants review of human-rights museum plan

Poll

Should the Canadian Museum for Human Rights devote a section to the Holocaust?

Yes. The Holocaust's historical significance merits this specific treatment.

No. Singling out the Holocaust this way is inequitable.

Results & past polls

The telephone poll of 1,216 adults, conducted earlier this month by Nanos Research, is the latest instalment in an ongoing feud between various communities and the CMHR over the Winnipeg-based museum’s plans to establish a large, permanent space highlighting the Holocaust and a separate one for other atrocities, such as 3.3 million Ukrainians starved to death under Stalin in 1932-33 and the 1915 Armenian genocide.

The poll was paid for by Canadians for Genocide Education and the Ukrainian Canadian Civil Liberties Association, the last being one of the most vociferous opponents of the CMHR’s current plans. Of the 1,216 respondents, just over 60 per cent said they want the CMHR to adopt a “one exhibit/all genocides” approach, whereas close to 25 per cent prefer “one gallery [highlighting] a particular genocide permanently, while [grouping] the others ... together in a separate exhibit.” Just over 15 per cent of respondents said they were “unsure.”

Regionally, Quebeckers were most in favour of the “one exhibit” solution, with 70.2 per cent approving. Respondents in Manitoba, Saskatchewan and Alberta were least favourably disposed to having one zone, with slightly more than 51 per cent voicing approval for that scheme (and 27 per cent in favour of the two-exhibit proposal). The 243 Prairie respondents were the most “unsure” among the regions, with 22 per cent favouring neither approach.

Among respondents who gave their political affiliation, 57 per cent of 366 Conservatives polled were in favour of one exhibit, while almost 29 per cent preferred the two-zone solution. It was the Harper Conservatives who, in 2007, announced that the CMHR would become Canada’s first self-administered national museum outside the capital region, earmarking $100-million for its $310-million construction and $22-million a year to its operating budget.

For Lubomyr Luciuk, UCCLA research director, the results “underscore what we’ve said from the start, that most Canadians ... believe that a national museum of this sort should be thematic, comparative and inclusive and it should not elevate the suffering of one community over another. However horrible those experiences were, they’re part and parcel of a continuum that needs to be addressed fairly and equitably.”

Angela Cassie, CMHR communications director, declined to comment on the poll’s specifics, but said she takes it “as an opportunity to do a better job to show Canadians what an ‘ideas’ museum is about.”

While the CMHR would be “inclusive,” she stressed it was never conceived as a venue to “cover all genocides” and “memorialize those kinds of events.” It’s about “drawing lessons.”

МЗС Франції: поки Тимошенко під судом - ніякого Євросоюзу TOP

04.09.2011

ОСТАННІ НОВИНИ

Міністр закордонних справ Франції Ален ЖЮППЕ заявляє, що ратифікація в разі підписання між Євросоюзом і Україною угоди про політичну асоціацію залежатиме від зняття необґрунтованих звинувачень з лідера партії «Батьківщина", екс-прем`єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО.

Про це А.ЖЮППЕ сказав на прес-конференції в Сопоті (Польща) після завершення неформального саміту міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, повідомляє польське агентство РАР.

«На наш погляд, який є точкою зору більшості, завершення набуття чинності угоди не може відбутися, якщо справа Юлії ТИМОШЕНКО не одержить позитивного результату", - заявив А.ЖЮППЕ

Міністр закордонних справ Франції розраховує, що судовий процес "очистить Юлію ТИМОШЕНКО від необґрунтованих звинувачень"

Офіційний сайт Ю.ТИМОШЕНКО відзначає, що Франція неодноразово заявляла про свою стурбованість у зв`язку з кримінальним переслідуванням екс-прем`єра України.

«У нас викликають сумніви мотиви цього судового процесу. Зокрема, нам здається, що не було забезпечене право на захист. Як ми не раз відзначали, повага до верховенства права є ключовим елементом побудови партнерства між Францією, Європейським Союзом і Україною. Франція і її європейські партнери продовжуватимуть уважно стежити за ситуацією з Юлією ТИМОШЕНКО», - наголошувалося в поширеній у серпні заяві МЗС Франції.

Нагадаємо, що 5 серпня головуючий у справі Ю.ТИМОШЕНКО суддя Р.КІРЄЄВ задовольнив клопотання прокуратури про взяття під варту. Суддя мотивував своє рішення тим, що Ю.ТИМОШЕНКО "перешкоджає встановленню істини, системно порушує порядок судового засідання, не виконує розпорядження головуючого, свідомо затягує процес, висловлює неповагу до суду, відмовилася назвати адресу свого проживання і дати пояснення причин своєї неявки до суду 5 серпня о дев`ятій ранку".

Кремль звинуватив Ющенка в лжесвідченні TOP

http://glavred.info/archive/2011/08/17/211424-3.html
17.08.11

Заяви екс-президента України Віктора Ющенка про його непричетність до укладення газових контрактів з Росією не відповідають дійсності, заявив високопоставлений представник адміністрації президента РФ агентству РИА Новости.

Як повідомляв Главред, колишній глава української держави звинуватив колишнього прем'єра в зриві підписання газових контрактів з Росією в 2009 році за доступній для України ціні ($ 235 за тисячу кубів). Із себе Ющенко будь-яку відповідальність зняв: він, мовляв, не знав про подробиці переговорів Тимошенко з керівництвом «Газпрому».

«Ющенко обманює свій суд. Перебуваючи на посаді президента, він особисто хотів отримати політичні дивіденди і пропонував президентові Росії Дмитру Медведєву підписати угоду про врегулювання газових проблем. На це йому було сказано, що дане питання знаходиться в компетенції урядів двох країн», - заявив представник Кремля.

«Крім того, в телефонних розмовах з Дмитром Медведєвим пізніше Ющенко прямо заявляв, що він повністю довіряє Юлії Тимошенко, вона володіє всіма необхідними повноваженнями і що він підтримає досягнуті з Росією угоди», - додало джерело.

Крім того, Ющенко заявив, що не маєжодного відношення до компанії RosUkrEnergo. Тимошенко ж раніше говорила, що колишній президент лобіював інтереси RosUkrEnergo та її співвласника Дмитра Фірташа. За словами Ющенка, діяльність RosUkrEnergo регулювалася міжурядовими та міжкорпоративних домовленостями.

Російський «Газпром» постачав газ в Україну через швейцарську RosUkrEnergo за наступною схемою: RosUkrEnergo купував у «Газпрому» близько 60 мільярдів кубометрів газу в рік, потім на кордоні Росії і України продавав трохи більше 50 мільярдів кубометрів "Нафтогазу", а решта експортував до Європи . Відповідно, «Нафтогаз» платив RosUkrEnergo, а RosUkrEnergo - «Газпрому».

Київ і Москва вели переговори про постачання газу в Україну і його транзит до Європи в кінці грудня 2008 року, проте ці переговори закінчилися нічим. Перші дні 2009 року увійшли в історію як період «газового конфлікту», коли РФ припинила поставки газу в Україну через відсутність контракту, а потім і до Європи, так як Київ відбирав для своїх потреб певні обсяги палива, яке направлялося туди. Конфлікт завершився підписання 19 січня контрактів.

Після підписання контрактів у січні 2009 року «Газпром» і «Нафтогаз» перейшли на роботу без посередників і RosUkrEnergo почав оскаржувати право власності на 11 мільярдів кубометрів газу в арбітражному суді Стокгольма. Стокгольмський арбітражний суд зобов'язав компанію «Нафтогаз Україна» повернути швейцарському трейдеру вилучені в січні 2009 року 11 мільярдів кубометрів газу і передати в якості неустойки ще 1,1 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, Печерський суд з кінця червня розглядає «газову справу» справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка на початку серпня була поміщена під арешт. Генеральна прокуратура України звинувачує її у перевищенні повноважень при підписанні в 2009 році угод між «Газпромом» і «Нафтогазом України» про постачання газу. У середу екс-президент України дав у суді свої свідчення у «газовій справі».

Переклад з російської

 
Справа Тимошенко може зірвати і вибори, і євроінтеграцію TOP

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/press_review/2011/09/110905_press_ft_dc_dt.shtml
5 вересня 2011

image Британська газета Financial Times пише про попередження, зроблене Україні на зустрічі представників Європейського Союзу у Сопоті цими вихідними.

"Інтеграція з блоком 27 країн може бути поставлена під загрозу через "судове шоу" у справі лідера опозиції Юлії Тимошенко, яке, як очікують, завершиться цього місяця", - йдеться у Романа Олеарчика та Яна Ченскі.

Справа Тимошенко може завадити не лише євроінтеграції...

Хоча міністри закордонних справ Європейського Союзу, пише видання, і погодилися продовжувати офіційні переговори з Києвом щодо зони вільної торгівлі, але, як зазначив голова МЗС Швеції Кар Більдт, відповідна угода може бути і не ратифікована на тлі занепокоєння у тому, що звинувачення, висунуті проти Тимошенко, є політично вмотимованими.

"Якщо вони продовжуватимуть з такими ж судовими шоу, і це не лише стосується справи Юлії Тимошенко, то я думаю, що шансів на ратифікацію угоди небагато", - цитує Financial Times заяву Карла Більдта, зроблену агенції Reuters. Британське видання також наводить слова міністра закордонних справ Франції Алена Жюппе, який заявив, що "більшість переконана, що угоди можуть бути остаточно укладені лише, якщо розв’яжеться справа Тимошенко".

Financial Times пише, що "адміністрація пана Януковича не виглядає занепокоєною попередженнями", і наводить слова речника МЗС України Олега Волошина, який сказав, що ратифікація є тривалим процесом, і "поки що зарано коментувати її".

... а й легітимності парламентських виборів

Натомість голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв’ю тижневику "Деловая столица" сказав, що неучасть у наступних парламентських виборах в Україні опозиційних політиків може поставити під сумнів їхні результати.

"Якщо найпопулярніший опозиційний політик, який програв президентську кампанію з невеликим відривом, або інші опоненти влади не можуть взяти участь у майбутніх виборах до Верховної Ради, то це поставить під сумнів їхні результати", - цитує пана Тейшейру видання.

Крім того, в інтерв’ю "Деловой столице" представник ЄС зазначив, що з розгляду Верховної Ради був знятий варіант Виборчого кодексу, який раніше був розглянутий і схвалений експертами Венеціанської комісії, після чого розпочалася розробка нового документа.

"ЄС (а також США) постійно висловлюють своє занепокоєння з приводу недостатньої участі всіх зацікавлених сторін (політичних партій, громадянського суспільства) в даному процесі, а також того, що таким чином виборча система фактично нав’язується", - сказав голова представництва ЄС в Україні.

 
Земля без вірусів TOP

Британський журнал «Нью Саєнтіст» без будь яких видимих заздрощів повідомляє про винахід американських учених із Масачусетського технологічного університету. Їм вдалося отримати універсальний антивірус, який вони назвали «Драко». Виявляється, що в одній таблетці чи дозі нового винаходу є сила, здатна долати віруси простуди, грипу, ба навіть поліомієліту чи такої смертельної зарази, як лихоманка Ебола. За останні 50 років людство протистояло вірусам двома шляхами: ліками проти існуючих інфекцій і вакцинами, щоб запобігти інфекції. Однак переважна кількість ліків і вакцин діють проти якогось специфічного вірусу або родини вірусів. Коли у черговій епідемії виникав новий різновид вірусу, ученим доводилось шукати нові ліки чи вакцину проти нього. «Драко» немовби універсалізує боротьбу з вірусом як таким.

Учені уже зробили успішні тести свого препарату проти 15 вірусів. Коментуючи цей абсолютно екстраординарний винахід, деякі дослідники зазначають про важливість точного визначення побічних ефектів новоствореного препарату.

Якщо цю проблему подолають, то може настати той абсолютно неймовірний час, коли люди нарешті розправляться з усіма вірусами на Землі. Залишаться лише соціальні зарази. З ними, напевно, куди важче, ніж із біологічними бацилами

 ... Прихадуємо що у Хaркові, 15 років тому винайшли науковці -натуральну речовену-Вугілля 60 або Гідратовані Фуллеріни які знагодиться у природі.... Вугілля 60 або Гідратовані Фуллеріни також мають у собі анті-вірусні, анті-мікробні, анті-ракові та анті-імюнитетні властивості  (проти різних хворіб запалення так як Алзгaймера, Паркенсона, Тромбоз  або  Діабет). Навіть тим лічили Алкоголізм. Це вже угвалело Мін. Огорони Здоровля у 2010, та скоро буде випускатися на Украіні під назвю- Фуллерін Ватер Солушин  (Fullerene Water Solution-FWS) ‘

Вугілля 60, хемічно подібне до звичайного вугілля або діаматів. Українці знайшли як це розчинювати  у  воді. Виявлається що структоризована вода яка формує кластери довкола Вугілля 60 має цей нано-медичгий ефект у тілі.

Ціла стаття [ тут ]

Letter from a Kiev [Kyiv] jail TOP

http://online.wsj.com/article/SB10001424053111904716604576544692953817596.html
September 2, 2011

Ukraine's former prime minister on her president's rule.

YULIA TYMOSHENKO AND HRYHORIY NEMYRIA

This article was written in response to an op-ed by Ukrainian President Viktor Yanukovych published in the Journal last week. It was drafted by Mrs. Tymoshenko from a detention center in Kiev, where she is on trial on charges of exceeding her power. Sentencing is expected next week:

Last week on these pages, Ukrainian President Viktor Yanukovych argued that "Ukraine's Future Is With the European Union." This sentiment resonates with many in the diplomatic community, but we live in an age of spin and even the worst tyrants can pose as eloquent and far-sighted. Mr. Yanukovych spoke in his op-ed of a partnership with the West that goes beyond strategic and economic interests, of "a shared culture of values and a commitment to democracy, human rights and international peace." The facts of his misrule tell a far different story.

Since coming to office 19 months ago, Mr. Yanukovych has put in place mechanisms associated with Soviet-style autocracy. Today, he holds absolute sway over the executive, legislative and judicial branches of government. The parliament now serves as his rubber stamp and he has co-opted the security services to crush dissent.

The key to this was Mr. Yanukovych's unilateral decision early in his presidency to reverse Ukraine's 2004 constitutional changes—a decision that was approved by a hastily reshuffled Constitutional Court. Ukraine thus reverted to its pre-Orange Revolution, strong-presidential system of governance. With a stroke of his pen Mr. Yanukovych vastly increased his own powers.

His contempt for constitutional rule didn't stop there. In April last year, Mr. Yanukovych renewed Russia's lease on the Sevastopol naval base, the main repository for Russia's Black Sea Fleet, despite an explicit constitutional provision that no foreign military bases can be on Ukrainian territory.

Meanwhile, media censorship has returned to the country. Ukraine dropped a staggering 42 places in the Reporters Without Borders 2010 Media Freedom Index. Journalists, academics, students, activists, small business owners and opposition figures face intimidation and harassment for speaking their minds. Is this the "modern and dynamic country" that Mr. Yanukovych promises?

Of course, Mr. Yanukovych manages to paint a rosy economic picture for his international audience. He talks of small business ownership being on the rise, but he leaves out the fact that his government's proposed new tax code brought one million Ukrainians—mostly small business owners—to the streets in protest last November. In the EU, small businesses account for 57% of GDP. In Ukraine that figure is 17% and, according to estimates from Kiev's nonprofit People First Foundation, small businesses' share of Ukrainian GDP could fall as low as 11% under Mr. Yanukovych's policies. The president also talks of a 35% rise in foreign direct investment in 2010, though for the first three months of 2011, foreign direct investment dropped by 73.75%.

It is our fervent belief that Ukraine's future lies in Europe. Our government displayed our commitment to this goal by initiating talks for a comprehensive free-trade agreement with the EU, which is due to be finalized this year. And while we do not want Mrs. Tymoshenko's or her associates' political show trials to deflect Ukraine from its European path, it is worth noting that never before has the EU entered into such a far-reaching free-trade agreement with a non-democratic state. Sadly, this is exactly what Ukraine is becoming.

The consequences of Ukraine's backslide could be profound for Europe's much-needed rapprochement with other East European countries. European companies that rely on the rule of law—including fair, impartial and independent judicial proceedings—to protect their interests will similarly be affected by the developments in Ukraine.

Equally, rule of law and civil-rights protections will be crucial for the fans that will visit Ukraine next summer for the Euro 2012 football championship. Our nation can ill afford TV images, such as those seen at last week's Independence Day rally, of heavy-handed riot police spraying tear gas in the faces of peaceful protesters.

Mr. Yanukovych rightly calls for improved relations with Russia, noting that Ukraine's energy supply has too often been blighted by diplomatic spats with our eastern neighbor. Odd, then, that all Mr. Yanukovych got in return for extending Russia's lease in Sevastopol was a year's worth of discounted Russian gas. Instead of weaning Ukraine's industries off cheap gas so as to make them more energy-efficient and internationally competitive, Mr. Yanukovych is marching back toward the Soviet-era economics of artificially cheap energy. Kiev must improve its relations with Russia, but it must do so on the basis of mutual trust, respect and integrity.

Mr. Yanukovych touts the need for further reforms of government, business and the judiciary. He's right, but considering that his regime has wilfully ignored the judicial-reform recommendations of the Council of Europe's Venice Commission, it is difficult to accept such statements with a straight face.

Moreover, how to square his ostensible desire for a fair and independent judiciary with politically motivated prosecutions of opposition figures? In addition to Mrs. Tymoshenko, 10 former members of our administration are currently in detention and facing trial. Some have been detained since last summer on the flimsiest of charges. The real reason for these proceedings is the Yanukovych regime's desire for revenge, and to crush the opposition ahead of next year's parliamentary elections.

America and the West are not Ukraine's protectors, and they can only do so much to help preserve our democracy. But we beg readers not to accept Mr. Yanukovych's false promises. Our country, our people and our civil society need your voice in order to feel empowered to help ourselves. If we work together to advance common values and common interests, and to sidestep propaganda in the name of plain-speaking, Ukraine can still revive its democracy and assure its place in Europe and in the world's community of democracies.

Mrs. Tymoshenko, the former prime minister of Ukraine, is currently being held in a detention center in Kiev [Kyivv. Mr. Nemyria is the former deputy prime minister of Ukraine.

Riot police pull down tents of ex-premier's supporters in capital - VIDEO TOP

September 5, 2011

An indication that Yulia Tymoshenko's sentencing must be coming soon. The law enforcers lined up on the place where the tents were to prevent a possible repeat installation of tents. The tents had inscriptions reading "Orange Revolution Committee".

image

http://www.youtube.com/watch?v=isDn9bS8BKk

Sovereignty sellout! - Ukraine invites Russia to participate in new gas company TOP

image
"It was yours, it became ours."

http://www.kyivpost.com/news/nation/detail/112207/
September 4, 2011

Ukrainian Prime Minister Mykola Azarov has said that Ukraine would welcome Russia's participation in a new gas production company.

He said at a meeting of the press club in Kyiv on Monday that the company could obtain a license for the production of about one trillion cubic meters of natural gas.

"We hope the necessary compromise with Russia will be found. Long-term interests must outbalance the spur of the moment," he said, commenting on the gas negotiating process between Moscow and Kyiv in general.

Reforming the national oil and gas company, Naftogaz, which the Ukrainian is embarking on, will ease the country's talks with the International Monetary Fund (IMF), he said.

"We were behind the IMF mission delaying its visit until pension reforms are approved and the Naftogaz deficit is resolved," Azarov said.

Ukraine currently produces around 20 billion cubic meters of natural gas per year. The Energy and Coal Industry Ministry predicts gas consumption will fall to 54 bcm in 2011 and by another 10 bcm, in 2012.

Azarov said last week that Ukraine had proven gas reserves of around 1 trillion cu m and resources of 11-20 trillion cu m.

Kyiv has been trying for the last 18 months to renegotiate the 11-year gas contracts that it signed in January 2009, pushing for a reduction in the price of gas and guaranteed transit volumes. Russia is making the talks conditional on Naftogaz merging with Gazprom.

Statement from Yulia Tymoshenko's lawyers TOP

http://www.tymoshenko.ua/en/article/v4wa489m

Political show trial of Yulia Tymoshenko is incompatible with the requirements of the Constitution of Ukraine

Kyiv, Ukraine, 5 September 2011: We are appealing to Ukrainian society, the global democratic community and the legal community to express our deep concern over the trial of leader of the opposition Batkivshchyna Party and former Ukrainian Prime Minister Yulia Tymoshenko, and the blatant violations of fundamental principles of justice. It has all the signs of a political show trial.

Yulia Tymoshenko has been denied the right to a fair trial by a competent, independent and impartial court, the right in the determination of criminal charges against her on the basis of full equality and the principles of adversarial litigation.

She has been denied the minimum guarantee of the right to defence under Article 14 of the International Covenant on Civil and Political Rights to defence. In particular, the nature and cause of the charges against her have not been explained, adequate time and facilities have not been given for the preparation of her defence and her ability to communicate with her counsel has been significantly limited.

The daily scheduling of hearings by the Pechersk District Court Judge Rodion Kireyev that last 9-11 hours violates not only the right of the defendant to a defence but also basic social rights.

Ignoring the right to a fair trial, the judge, in violation of Article 6 of the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms, has denied Yulia Tymoshenko the right to examine witnesses under the same conditions as witnesses for the prosecution. Furthermore, the judge is not admitting obvious evidence of her innocence and is not allowing forensic experts to testify in court. He is blatantly restricting Yulia Tymoshenko’s right to file documents and applications for his disqualification, to provide explanations, to make statements and petition the court, and is consistently disallowing important questions posed to witnesses and experts.

For 31 days, in violation of the requirements of Article 5 of the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms and Article 29 of the Constitution of Ukraine, Judge Kireyev has unlawfully kept Yulia Tymoshenko in custody, and for 20 days has not allowed a doctor and nurse she trusts perform a medical examination and blood test.

This political show trial is incompatible with the requirements of the Constitution and laws of Ukraine, our state’s international obligations and generally accepted moral norms.

Lawyers:
Serhiy Vlasenko
Oleksandr Plakhotnyuk
Mykola Siryi
Yuriy Sukhov
Mykola Tytarenko

Kyiv, Ukraine
September 5, 2011

Справу Юлії Тимошенко сфабриковано свідомо - ВІДЕО TOP
image
http://www.youtube.com/watch?v=VrKNjg69NVc&feature=feedu

У ПР можуть піти назустріч Тимошенко, якщо вона «покається перед людьми»

TOP

http://www.unian.net/ukr/news/news-455045.html
06.09.2011

Народний депутат України, перший заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов вважає, що парламент може розглядати ініціативу опозиції з виключення з Кримінального  кодексу статей за перевищення влади тільки після рішення суду  у справі Тимошенко.

"Незважаючи на тиск з боку Європи і Росії, Президентові України треба наводити лад. Він зобов`язаний це робити як гарант Конституції. Тому усі чиновники мають бути рівні перед законом", - цитує слова політика прес-служба Партії регіонів.

Михайло Чечетов переконаний, що якщо за дрібниці саджають простих людей, то той, хто приніс мільйонні збитки державі, загнав країну у борги, не може уникнути справедливого покарання.

"Чому ця красуня, що змусила людей платити непомірні ціни за газ, тепер хоче уникнути відповідальності"? - ставить питання депутат.

Він підкреслив, що спочатку суд прийме законне рішення у справі Тимошенко, визначить міру її провини. А після цього парламент зможе розглядати ініціативу опозиції щодо виключення з Кримінального кодексу статей за перевищення влади. "Чи якщо Тимошенко покається перед людьми, вибачиться, визнає свої помилки, тоді ми зможемо розглянути питання про її дострокове звільнення, ухвалити відповідний закон і просити Президента підписати його", - резюмував парламентар.

Прес-секретар Тимошенко: для тугодумів у восьмий раз пояснюємо... TOP

http://www.unian.net/ukr/news/news-454572.html
3 вересня 2011

image

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО має право на медичну допомогу від лікарів, яким вона довіряє.

Про це, як повідомляє сайт «Батьківщини», заявила прес-секретар Ю.ТИМОШЕНКО Марина СОРОКА.

"Для тугодумів в восьмий раз пояснюємо, що Юлія ТИМОШЕНКО має законне право, гарантоване Конституцією та Цивільним Кодексом на охорону здоров’я і медичну допомогу від тих лікарів, яким вона довіряє», - наголосила М.СОРОКА і висловила здивування розповсюдженням протягом майже трьох тижнів «написаних на Банковій під кальку заяв про стан здоров’я Юлії ТИМОШЕНКО».

За словами М.СОРОКИ, Ю.ТИМОШЕНКО наполягає на тому, щоб її огляд та аналіз крові зробили лікар та медсестра, яким вона довіряє. "Приходи в СІЗО медичної комісії з Міністерства охорони здоров`я робляться для відмітки, в PR-цілях і не мають нічого спільного з турботою про здоров’я людини. На жаль, режим продовжує ламати людей і змушує їх забувати про клятву Гіппократа", - підкреслила прес-секретар.

М.СОРОКА нагадала, що з того часу, як Ю.ТИМОШЕНКО заявила про симптоми, які їй не знайомі та потребують негайної здачі аналізу крові, пройшло 18 днів. "На початку цього тижня також були зроблені відповідні заяви Юлії ТИМОШЕНКО та її захисників на адресу суду. Але здається, що в судилищі втратили слух, зір та совість. Вкотре заявляємо, що суддя КІРЄЄВ несе особисту відповідальність за ситуацію, коли майже три тижні Юлія ТИМОШЕНКО залишається позбавленою медичної допомоги ", - підкреслила вона і додала, що суддя, «як людина з нібито юридичною освітою, має знати про відповідальність за такі дії».

"Режим сфальсифікував справу, яка вже розвалилася на очах всього суспільства та міжнародної спільноти, але продовжує тримати за гратами безвинну людину, відмовляє у приєднанні до справи експертиз та фінансових документів НАК "Нафтогаз Укураїни" та "Укртрансгаз", які доводять відсутність збитків, а це означає і справи як такої, та повністю спростовують сфальшовані владою обвинувачення. В цьому політичному судилищі суддя та прокурори грають на одному полі і не бажають встановлювати істину в справі», - зазначила прес-секретар. На її думку, «саме цим пояснюється вперте небажання обвинувачення заслухати свідків з боку захисту». «Ми занепокоєні тим, що режим так само безсоромно і беззаконно заважає Юлії ТИМОШЕНКО отримати справжню інформацію про стан її здоров’я, чим фактично позбавляє її права на охорону здоров’я та конфіденційність медичної інформації", - заявила М.СОРОКА.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 3 вересня, Державна пенітенціарна служба заявляє, що колишній прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО увосьме відмовилася від проведення медичного огляду і обстеження медичною комісією Міністерства охорони здоров’я.

Тисячу гектарів захопленого Януковичем лісу обгороджують триметровим парканом TOP

image

http://maidan.org.ua/2011/09/tysyachu-hektariv-zahoplenoho-yanukovychem-lisu-obhorodzhuyut-trymetrovym-parkanom/
4 вересня 2011

Катерина Аврамчук

imageЛюди Януковича вирішили огородити місце для його полювання  у незаконно захопленому лісі. Про це пише у«Лівому березі» журналістка Тетяна Чороновіл.

Йдеться про сумно відоме  Дніпровсько-тетерівське лісо-мисливське господарство. Нагадаємо, що там знаходиться місце для полювання і відпочинку Віктора Януковича.

Щоб максимально унебезпечити президента від ризиків, пов’язаних з полюванням, для Віктора Федоровича ізолюється великий шматок лісу між селами Авдієва Нива, Ритні, Рихти. Це квадрат майже чотири на чотири кілометри, більше тисячі га лісу. Раніше там були традиційні місця збору грибів для жителів згаданих сіл, а також саме там завжди полював Віктор Федорович. Про це  повідомили люди, які живуть на території господарства, і з якими автор спілкувалася під час підготовки попередніх матеріалів про мисливські угіддя Віктора Федоровича.

За часів Віктора Ющенка і за сприяння голови Київської ОДА Віри Ульянченко лісництво, де знаходились дві урядові резиденції -«Острів» та «Акація» потрапило в схему.

Спершу його передали з відання Кабміну у Держкомліс, у результаті  чого резиденції втратили свій статус. Згодом 17 га із 34 000 га лісництва було віддано в оренду ТОВ «Дім лісника» для « розвитку зеленого туризму».

Як тільки ТОВ отримала право на оренду 17 га, воно одразу організувало охорону на всіх 34 000 га. Відтак вже кілька років потрапити туди можна лише за спеціальною перепусткою.

«Перші засновники цього товариства – Павло Литовченко та Олександр Юрченко, допомагали приватизовувати та забудовувати відоме «Міжгір’я» – резиденцію, де проживає Віктор Янукович. Також вони – бізнес-партнери старшого сина Януковича – Олександра.

Нинішні засновники «Дім Лісника» – Іван Тохтамиш і британська фірма Astute Partners Ltd. Іван Тохтамиш є ще й директором Товариства мисливців та рибалок “Кедр”, прописаного на території “Міжгір´я”. Засновником там виступає нинішній міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Друга фірма пов’язана з австрійською компанією “Euro East Beteiligungs GmbH”, що будує яхтовий та кінний клуб у «Міжгір’ї»,- писала раніше Тетяна Чорновіл.

1 вересня невідомі люди між селами Авдієва Нива, Ритні, Рихти будуть триметрової висоти паркан, який убезпечить спокійний відпочинок президента на полюванні. Хоча ліс обгороджується абсолютно незаконно – площа «відводу» складе понад 1000 га лісу ( 4 на 4 км).

На владу неможливо вплинути через суд або політичні партії – експерт TOP

http://www.glavred.info/archive/2011/09/03/141814-0.html
03.09.11

В Україні не спрацьовують багато з традиційних для демократії механізмів впливу громадськості на владу. У той же час українську владу дуже дратує неконтрольованість громадських організацій.

Таку думку висловила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ірина Бекешкіна в інтерв'ю ZN.UA.

«Я б цю позицію (влади. - Ред.) сформулювала так: «Дайте нам провести реформи і не заважайте». Але неможливо проводити реформи, якщо в той же час інтенсивно красти. А коли про це постійно говорять, та ще й «стежать за руками», підключаючи ЗМІ, - це дуже дратує владу. Вона хоче, щоб їй не заважали, і хоче залишатися непрозорою», - зауважила експерт.

У той же час вона повідомила, що за даними експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи», багато з традиційних для демократії механізмів впливу громадськості на владу у нас не працюють. В якості основної причини експерти називали небажання влади йти на співпрацю і упереджене ставлення до недержавних організацій (НДО). «Тому постійно чути голоси, щоб заборонити фінансування недержавних організацій міжнародними фондами», - вважає соціолог.

«Практично експерти виділили два механізми, які вважають ефективними (для впливу на владу. - Ред.), - Активна взаємодія зі ЗМІ та звернення до міжнародної громадськості. Це опосередковано тисне на владу, без входження з нею в безпосередній контакт: ЗМІ можуть вплинути, оскільки б'ють по найчутливішому місцю влади - її рейтингу, а міжнародні організації - це імідж нашої країни в світі. А от звернення до суду громадські організації не вважають ефективним механізмом, взаємодія з партіями теж», - сказала вона.

«Дуже істотним компонентом, який заважає взаємодії громадянського суспільства і влади, є пасивність і байдужість населення. «Хата скраю» - це невід'ємна частина ментальності більшості українського населення. Хоча і до цієї «хати» доберуться », - резюмувала Ірина Бекешкіна.

Переклад з російської

Незаконне захоплення приміщення Харківської Спілки української молоді (оновлено) TOP

2 вересня 2011

Дмитро Пилипець

УВАГА!!!

Сьогодні зранку почалось незаконне захоплення приміщення Харківської Спілки української молоді (м. Харків, вул. Сумська 44/2, 3 поверх). Невідомі люди за допомогою болгарки випиляли вхідні двері. Викликана міліція не протидіє злочинцям. Зараз чоловіки кремезної статури продовжують вдиратись в приміщення СУМу і намагаються винести майно організації. Прохання ЗМІ поширити цю інформацію.
Конт. тел.: 0632387014 , +38(057)751-17-68 , 762-70-47

Информацию о конфликте подтверждают и случайные очевидцы события. Они по телефону сообщают о том, что на Сумской в районе памятника Шевченко наблюдается скопление людей в масках и милиции.

Как стало известно от представителей СУМа, который входит в “Спадщину”, в офис, выделенный в аренду организации в бытность руководства города Владимиром Шумилкиным, приехали представители исполнительной службы и Управления коммунального имущества горисполкома. Рабочие выносят вещи “Спадщины” на улицу. Основанием, якобы, является решение суда, в соответствии с которым “Спадщина” обязана освободить выделенные ей помещения. Решение суда оспорено и его сиполнение должно быть приостановлено, тем не менее судебные исполнители на это не реагируют.

image

image

image

Конгрес вимагає від влади зупинити каток політичних репресій TOP

http://cun.org.ua/ukr/content/view/3431/36/
31.08.11

image

Київська міська організація КУН разом з іншими національно-патріотичними партіями та організаціями провела акцію біля Адміністрації Президента проти політичних переслідувань опозиції в Україні.

В застінки СІЗО потрапляють все більше й більше українських патріотів, яким не сила мовчати, через те, що відбувається сьогодні в Україні. Влада не гребує брудними методами у боротьбі з опозицією, коли в офіси опозиційних організацій підкидається вибухівка, зброя та інші подібні речі, а потім влаштовується демонстративне "маски-шоу".

"У Донецьку міліція прагне покарати заступника Голови Конгресу Українських Націоналістів Марію Олійник, яка була одним з організаторів святкування Дня Незалежності у місті, - сказав під час свого виступу голова Секретаріату КУН Володимир Манько. - За словами пані Марії, донецька влада чомусь святкувала це свято не 24-го серпня, а 22-го".

Володимир Манько наголосив, що влада, розуміючи провал своєї соціально-економічної та гуманітарної політики шляхом репресій намагається збурити суспільство, щоб відвести увагу людей від своєї безпорадності.

Від Київської молодіжної референтури КУН виступила Наталка Петранюк. "Я тут, бо я не хочу жити у поліцейській країні. Мені тяжко спостерігати за тим, як нищиться рідна мова, закриваються українські школи, русифікується вища освіта", - зазначила активістка молодіжки. Вона звернулась до своїх ровесників не стояти осторонь та долучатись до боротьби.

Ахметов пробує взати під контроль Яценюка TOP

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/2/6554277/
02 вересня 2011

Рінат Ахметов робить активні спроби взяти під контроль "Фронт змін".

Про це повідомляють джерела "Української правди".

Протягом минулого літа Ахметов і  Яценюк провели кілька зустрічей про співпрацю в рамках майбутньої парламентської кампанії. Факт цих зустрічей підтвердили відразу три джерела, які стверджують, що ініціатором переговорів виступав бізнесмен.

За інформацією редакції, остання зустріч Ріната Ахметова з Арсенієм Яценюком відбулася вже після арешту Тимошенко – у середині серпня. Її організатором виступив Давид Жванія, якого пов'язують давні партнерські відносини з нинішнім керівником виборчого штабу "Фронту змін" - Миколою Мартиненком.

Джерела, близькі до переговорів, стверджують, що однією з тем зустрічі була пропозиція власника СКМ фінансувати парламентську кампанію Яценюка в 2012 році в обмін на квоту в партійному списку.

За різною інформацією мова йшла про 100-120 млн. дол. США і 30-50% місць у списку кандидатів у народні депутати.

Джерела "Української правди" стверджують, що вже остаточно вирішено питання переходу низки бютівців у ряди "Фронту змін".

Серед тих, хто вже в найближчому майбутньому може опинитися в оточенні Яценюка називають, наприклад, віце-спікера парламенту Миколу Томенка.

Утім, усі три співрозмовники "Української правди" стверджують, що остаточна домовленість між сторонами так і не була досягнута. Факт співробітництва з Рінатом Ахметовим заперечують і люди в штабі Арсенія Яценюка.

Сьогодні Жванія робить активні спроби опинитися в списку Арсенія Яценюка вже за квотою Ріната Ахметова.

 
Тимошенко відповіла на статтю Януковича для Wall Street Journal "листом із київської в'язниці" TOP

http://novynar.com.ua/politics/185450
2 вересня 2011

image Екс-прем'єр України Юлія Тимошенко написала "лист із київської в'язниці" у відповідь на статтю українського Президента Віктора Януковича, яка була опублікована на сторінках Wall Street Journal минулого тижня. Чернетка була підготована Тимошенко в камері слідчого ізолятора в Києві, де її утримують під час судового процесу за обвинуваченням у перевищенні службових повноважень.

"Минулого тижня Янукович на сторінках цієї газети стверджував, що "майбутнє України разом із Євросоюзом". Такі заяви знаходять позитивний відгук у дипломатичному корпусі, але ми живемо в епоху піару, і навіть найжахливіші тирани можуть постати в образі красномовних і далекоглядних людей. Янукович у своїй статті говорив про партнерство із Заходом, що виходить за рамки стратегічних та економічних інтересів, про "загальну культуру цінностей і прихильності до демократії, дотримання прав людини і миру в усьому світі". Але факти його правління говорять зовсім про інше ", - пише Тимошенко .

"Прийшовши 19 місяців тому до влади, Янукович створив механізми, що асоціюються з диктатурою радянського зразка. Сьогодні він володіє необмеженим впливом на виконавчу, законодавчу і судову гілки влади. Парламент перетворився на його слухняний гумовий штемпель, а спецслужби за його вказівкою пригнічують інакомислення", - констатує вона.

"У країну повернулася цензура засобів масової інформації. В "індексі свободи ЗМІ" за 2010 рік, який складає організація Репортери без кордонів, Україна приголомшуючим чином опустилася на цілих 42 місця. Журналісти, вчені, студенти, активісти, дрібні підприємці і представники опозиції стикаються із погрозами і переслідуваннями за те, що відкрито висловлюють свою думку. Невже це та "сучасна і динамічна країна", яку обіцяє Янукович?", - запитує екс-прем'єр.

"Безумовно, Януковичу вдається малювати рожеві економічні картини для своєї міжнародної аудиторії. Він говорить про те, що малий бізнес у країні на підйомі, але опускає той факт, що запропонований урядом новий податковий кодекс змусив у листопаді минулого року вийти на знак протесту на вулиці мільйони українців - в основному власників малих підприємств. У ЄС частка малого бізнесу у ВВП становить 57%. В Україні цей показник дорівнює 17%. А згідно з оцінками київського неурядового фонду Спочатку люди, частка малого бізнесу в українському ВВП через політику Януковича може знизитися до 11%. Президент також говорить про 35-відсоткове зростання прямих іноземних інвестицій у 2010 році, проте за перші три місяці 2011 року їх обсяг скоротився на 73,75%", - зазначає Тимошенко.

"Янукович абсолютно правильно закликає до поліпшення стосунків із Росією, зазначаючи, що занадто довго енергетична безпека України страждає від дипломатичних суперечок зі східним сусідом. У такому випадку дуже дивно виглядає те, що у відповідь на продовження оренди російської бази в Севастополі Янукович отримав лише річну знижку на газ із Росії. Замість того, щоб відучувати українські підприємства від дешевого газу, роблячи їх більш енергоефективними і конкурентоспроможними на міжнародних ринках, Янукович у темпі маршу повертається назад в епоху радянської економіки із її штучно заниженими цінами на енергоресурси. Київ повинен покращувати стосунки із Росією , але робити це треба на основі взаємної довіри, поваги та чесності", - вважає вона.

"Америка та Захід не є заступниками і покровителями України і небагато можуть зробити для збереження нашої демократії. Але ми благаємо читачів не вірити брехливим обіцянкам Януковича. Наша країна, наш народ і наше громадянське суспільство потребують вашого голосу, щоб відчувати себе впевненіше і допомагати самим собі. Якщо ми будемо діяти разом, відстоюючи спільні цінності та спільні інтереси, а також відкидаючи пропаганду в ім'я чесності і прямоти, Україна зуміє відродити свою демократію, а також гарантувати собі місце у Європі та у світовому співтоваристві демократичних держав", - закликає екс-прем'єр.

 

Правоохоронці застосовали силу проти учасників наметового містечка на Хрещатику на підтримку Юлії Тимошенко - ВІДЕО

TOP

image
http://www.youtube.com/watch?v=isDn9bS8BKk

Special data compression and display technique TOP

image

The above picture is of the Vancouver Canucks "fan zone" along Georgia St. for game 7 of the 2011 Stanley Cup. In it's original format, the photo is 2.1GB big (far too big for email attachments or this newsmagazine). But using a special data compression and display technique great detail is still preserved.

Go to: http://www.gigapixel.com/image/gigapan-canucks-g7.html

See how much detail there is when you zoom in!

Спростування TOP

image
© Мойсей Фішбейн
http://www.radiosvoboda.org/content/popup/24311314.html
http://www.radiosvoboda.org/


Погляд з Украіни TOP

Вітаю! Стривожили матеріали еПОШТИ від 03.9. 11. http://www.eposhta.com/newsmagazine/ePOSHTA_110903_World.html

Не хочеться свідомим українцям щоб нинішню владу в Україні ототожнювали з Україною.  Санкції щодо владних осіб прийнятні!, щодо України - Ні!  

Взагалі, погляди на Україну з Заходу у значній мірі є спотвореними через зрозумілі причини:  крики і стогони української західної діаспори не були і не є співмірними зі спецзаходами Московії  по недопущенню становлення української самостійної держави. Української східної діаспори фактично немає,  хоча вона  набагато численніша від західної, але з кляпом у роті, чи то з московським стволом у спину.  Московія ефективно грає на полі іннтересів владних еліт західних держав, розраховуючись  ресурсами (природними багатствами) завойованих та поневолених нею народів Євразії.  Часто складається враження, що Захід не до кінця усвідомлює небезпеку для самого себе  через втрату України (привязання її до московської колісниці). 

Необхідно глибше придивлятися до кроків нинішньої влади в Україні: вони можуть бути спланованими  у Москві та ще й при мовчазній (а може й не мовчазній!) згоді деяких влад західних країн такими,  щоб так виглядало - нібито через санкції Заходу щодо України, влада в Україні змушена  (від безвиході!, з вини Заходу!) привязатися знову  до московської колісниці.  

Йде велика стратегічна гра! І, як ствердив один обізнаний у політиці громадянин Канади  (з української діаспори): "Захід є лохом у порівннянні з Москвою; він пустив її за стіл, а вона залізла на стіл.  І Захід не знає як з цим бути". Справедлива метафора. Не треба нехтувати уроками історії: послаблення Сталіну,  вчителю і поплічнику Гітлера, закінчилося "Варшавським ядерним договором" - безсонними ночами для Європи і світу! Право на спокійний сон вільних народів - це демократична Московія; не лжеросія і не лжефедерація!!!  

Микола Білий
Україна

ADMINISTRATION, subscribing, unsubscribing, etc. TOP

Myroslava Oleksiuk
-- editor-in-chief


Oxana Bukanova
-- editor


Марта Онуфрів
-- кореспондент
Marta Onufriv
-- correspondent

Halyna
Галуна Мокрушина
-- переклад
Halyna Mokrushyna
-- translation

diana
Діана Мережко
-- кореспондент (Здоров'я)
Diana Merezhko
-- correspondent (Health)


Zenon Chytra
-- story layout


John Heron
-- webmaster www.eposhta.com


Ihor Prociuk
-- story layout and design

We hope you found ePOSHTA informative and will share it with others. Your submissions and suggestions are always welcome.

eposhta-CanadaUS@yahoogroups.com
or
myroslava@rogers.com

Use the following e-mail addresses to:

SEND us e-mail:
eposhta-CanadaUS@yahoogroups.com

Subscribe to the ePOSHTA-CanadaUS NewsMagazine:
Is one of your friends forwarding ePOSHTA to you? Why not subscribe directly! Just enter your e-mail in the box below and click on Subscribe Now!.

Unsubscribe from the ePOSHTA-CanadaUS NewsMagazine:
Send an email to:
eposhta-CanadaUS-unsubscribe@yahoogroups.com
YahooGroups (which managers our subscriptions) will send you an e-mail -- to which you must reply -- in order to confirm that you want to unsubscribe.

Subscription Issues:
Having difficulty subscribing (or unsubscribing)? Or maybe you want us to add your friends to our newsmagazine? Contact:
subscription@eposhta.com
Make sure you have "Subscription" in the subject line.

Events, Conferences, Employment:
Send announcements at least two weeks before the event date to: events@eposhta.com
See the guidelines for submitting EVENT announcements.

If you maintain a website of events for your city or region, let us know. We will add a link to your site in our ePOSHTA newsmagazine.

Editor-in-Chief:
Myroslava Oleksiuk myroslava@rogers.com

Layout:
Zenon Chytra
John Heron
Ihor Prociuk